|
Освітня програма закладу на 2024/2025 н.р.
Освітня програма Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 304 Криворізької міської ради на 2024/2025 навчальний рік
м.Кривий Ріг
І. Інформаційно-аналітична довідка про діяльність Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 304 Криворізької міської ради. 1.1 Інформація про заклад дошкільної освіти : Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 304 Криворізької міської ради підпорядкований департаменту освіти виконкому Криворізької міської ради. Дата відкриття закладу – 26.05.1981 року; Тип ЗДО – ясла-садок, вид ЗДО – загального розвитку. Кількість груп – 6, з них, одна – передошкільна, 5 – дошкільних. В очному форматі працює 3 – різновікові групи. Кількість дітей – 115. Загальна кількість працівників - 29, з них: педагогів – 13; технічного персоналу – 16. Директор – Віцалару Ірина Володимирівна.. Вихователь-методист – Семеренко Людмила Вікторівна Практичний психолог – Освітній процес у закладі здійснюється українською мовою. 1.2. Юридична адреса: 50025, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул.Політехнічна, 73-а Тел. (05136) 5-74-08 1.3. Електронна адреса:[email protected] 1.4. Проектна потужність закладу дошкільної освіти: 141 місце. Заклад дошкільної освіти розрахований на 141 місце; ЗДО працює: 3 очні групи – з 9 ( годинним режимом); 2 – дистанційні групи, 1 – група раннього віку – патронаж. Всього: 6 груп. Групи комплектуються за віковим принципом: - 1 група для дітей віком від 2 до 3 років; - 2 групи для дітей віком від 3 до 4 років; - 1 група для дітей віком від 4 до 5 років; - 2 групи для дітей від 5 до 6 років. Тривалість навчального року Навчальний рік у закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року, літній оздоровчий період – з 1 червня по 30 серпня. Режим роботи закладу: 7.30 – 17-30. Вихідні дні: субота, неділя.
1.Пріоритетний напрямок роботи КЗДО «Інтеграція суспільного та родинного виховання в сучасних умовах з метою формування психологічно сталої компетенції дошкільника». Основними завданнями в 2024-2025 навчальному році педагогічний колектив вбачає у покращенні якості дошкільної освіти шляхом формування базових компетентностей, самоаналізу освітніх процесів, розвитку самостійності, соціально-громадянської позиції.
Основні завдання які поставлені на 2024-2025 згідно річного плану:
Шляхи реалізації завдань:
Освітня діяльність у закладі дошкільної освіти у 2024/2025 навчальному році буде організована відповідно до:
- Новий Закон «Про дошкільну освіту»,ухвалений Верховною Радою України 06.06.2024 буде введено в дію 07.07.2025, а до того часу діяльність ЗДО регламентується Законом в редакції 2001 року (зі змінами).
№ 1/9979-24 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2024/2025 року».
року та опалювального сезону в умовах воєнного стану».
Права та обов'язки здобувачів освіти Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави. Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору. Здобувачі освіти мають право на: · розвиток, навчання та виховання; · індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, методів і засобів навчання; · якісні освітні послуги; · справедливе та об’єктивне оцінювання результатів розвитку; · відзначення успіхів у своїй діяльності; · безпечні та нешкідливі умови перебування в закладі; · повагу людської гідності; · захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти · участь у громадському самоврядуванні та управлінні закладом освіти.
Здобувачі освіти зобов’язані: · виконувати вимоги освітньої програми, дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів розвитку, передбачених стандартом освіти - Базовим компонентом дошкільної освіти України; · поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм; · відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля; · дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку. Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України.
. Укомплектованість закладу дошкільної освіти № 304 педагогічними кадрами. Заклад на 2024-2025 навчальний рік укомплектовано педагогічними працівниками відповідно до штатного розпису.
У освітньому процесі використовуються такі форми організації діяльності дітей: інтегровані, комплексні, індивідуальні, індивідуально-групові, групові заняття, а також міні-заняття упродовж дня, гуртки за інтересами. Тривалість спеціально організованих фронтальних занять становить: - у першій молодшій групі – не більше 10 хвилин; - у другій молодшій групі – не більше 15 хвилин; - у середній групі –20 хвилин; - у старшій групі –25 хвилин. Тривалість перерв між заняттями – не менше 10 хвилин. Набуття різних видів компетенцій дитиною дошкільного віку відбувається в різних видах діяльності (ігровій ― провідній для дітей дошкільного віку; руховій; природничій; предметній; образотворчій, музичній, театралізованій, літературній; сенсорно-пізнавальній і математичній; мовленнєвій та інших) і вимагає практичного засвоєння дитиною системи елементарних (доступних) знань про себе та довкілля, моральних цінностей, уміння доречно застосовувати набуту інформацію. Зміст освітнього процесу в ЗДО у 2024/2025 навчальному році спрямований на формування та розвиток компетентностей вихованців відповідно до освітніх ліній Базового компонента:
Реалізуючи вищезазначений зміст освітнього процесу, педагогічні працівники забезпечують досягнення очікуваних результатів навчання, визначених у освітніх програмах, зазначених у розділі І. Відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти у ЗДО визначено зміст і структуру освітнього процесу за інваріантною складовою. Інваріантна складова змісту дошкільної освіти сформована на державному рівні і є обов’язковою. Інваріантну частину змісту освіти систематизовано відповідно до Базового компонента дошкільної освіти за вище названими освітніми лініями. У закладі забезпечується неперервність змісту освітніх ліній, а також наступність дошкільної та початкової ланок. Виключення з інваріантної частини будь-якої з освітніх ліній порушує цілісність розвитку дитини на рівні дошкільної освіти і наступність її в початковій школі. Організація життєдіяльності дітей з урахуванням освітніх ліній, що включені до інваріантної складової, дає змогу забезпечити належний рівень соціально-особистісного розвитку дітей раннього та дошкільного віку в структурі неперервної освіти. Дотримання змісту, взаємозв’язку та логічної послідовності реалізації освітніх ліній Базового компоненту забезпечується та відображається у блочно-тематичному плануванні освітнього процесу.
Інноваційна діяльність Для підвищення якості освітнього процесу у закладі дошкільної освіти запроваджуються:інноваційні освітні технології: - Мнемотехніка - Ранкові зустрічі - Розвивальні ігри Б. Нікітіна - Інформаційно-комунікативні технології - Пісочна терапія - Психогімнастика - Дихальна гімнастика - Пальчикова гімнастика Наступність ЗДО та ЗЗСО Випускники ЗДО № 304 в подальшому мають змогу за місцем проживання навчатися в закладі загальної середньої освіти № 79 Між ЗЗСО№ 79 та ЗДО № 304 складено план наступності на навчальний рік, які схвалено педагогічною радою закладу. Планом наступності передбачено зміст роботи на навчальний рік за такими напрямками роботи як: 1.Робота з кадрами (спільні заходи, консультування, робота веб-сайту тощо) 2. Робота з батьками (конкурси, виставки, спільні батьківські збори, засідання батьківського активу, дні відкритих дверей, зустрічей з цікавими людьми, народними умільцями, концерти, свята, фестивалі, пам’ятки-поради, консультації, робота веб-сайту тощо) 3 Робота з дітьми (екскурсії, читання художньої літератури про школу; бесіди з дошкільниками про навчання в школі; надання інформації про життя дітей-школярів через спостереження за їх діяльністю, бесіди, міні-заняття тощо) 4.Робота психолога (проведення моніторингу рівня сформованості життєвої компетентності згідно з вимогами освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти України дітей старшого дошкільного віку, психолого-педагогічного консиліуму в групах дітей старшого дошкільного віку з питання готовності дітей до навчання в школі, моніторингу успішності випускників ЗДО тощо)
Очікувані результати реалізації Освітньої програми Прогнозований результат Освітньої програми Припускається що: Для вихованців і батьків: - кожному вихованцю будуть створені умови для повноцінного особистісного росту; - міцний стан здоров’я дітей буде сприяти підвищенню якості їх освіти; - забезпечення індивідуального педагогічного та психологічного супроводу для кожної дитини; - кожна сім’я отримає консультативну допомогу у вихованні і розвитку дітей, право участі в житті закладу, можливість вибору додаткових освітніх послуг; - якість сформованості ключових компетенцій буде сприяти успішному навчанню дитини в школі; - система додаткової освіти доступна і якісна. Для педагогів: - кожному педагогу буде надана можливість для підвищення професійної майстерності; - кваліфікація педагогів дозволить забезпечити сформованість ключових компетенцій дошкільника; - буде подальший розвиток умов для успішного освоєння педагогічних технологій; - підтримка інноваційної діяльності.
Виконання Освітньої програми дасть змогу:
- удосконалити організацію освітнього процесу в закладі з метою забезпечення ефективної реалізації завдань державного стандарту; - забезпечити формування у дітей дошкільного віку мотивації до навчальної діяльності та саморозвитку; - створити умови для якісного соціально-емоційного розвитку дитини старшого дошкільного віку як запоруки успішної самореалізації на наступному етапі життя в початковій ланці школи; - забезпечити компетентнісний підхід до освітнього процесу; - розширити спектр додаткових освітніх послуг; - забезпечити збереження психічного здоров`я дітей раннього та передшкільного віку; - задовольнити освітньо-культурні потреби здобувачів освіти; - удосконалити систему підвищення професійної майстерності педагогів, надаючи пріоритет самоосвіті; - упровадження в освітню практику сучасних інформаційних і комунікаційних технологій; - упровадження ефективних технологій співпраці з батьками в практиці психолого-педагогічного партнерства; - використання сучасних освітніх технологій у роботі з дітьми.
|