Комунальний заклад "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 304" Криворізької міської ради

Тести для дошкільнят

 Чи готова дитина до школи.

Дитина повинна відповісти на наступні питання:

1.  Назви свої прізвище, ім'я, по батькові.

2.  Назви прізвище, ім'я, по батькові тата, мами.

3.  Ти дівчинка чи хлопчик? Ким ти будеш, коли виростеш - тьотею чи дядею?

4.  У тебе є брат, сестра? Хто старше?

5. Скільки тобі років? А скільки буде через рік? Через два роки?

6.  Зараз ранок чи вечір (день або ранок)?

7.  Коли ти снідаєш - ввечері чи вранці? Коли ти обідаєш - вранці чи вдень?

8.  Що буває раніше - обід чи вечеря?

9. Де ти живеш? Назви свою домашню адресу.

     10.    Ким працює твій тато, твоя мама?

     11.    Ти любиш малювати? Якого кольору ця стрічка (плаття, олівець)

        12.    Яка зараз пора року - зима, весна, літо або осінь? Чому ти так вважаєш?

        13.   Коли можна кататися на санках - взимку чи влітку?

     14.    Чому сніг буває взимку, а не влітку?

     15.Що робить листоноша, лікар, вчитель?

     16.   Навіщо в школі потрібна парта, дзвінок?

     17.  Ти хочеш піти в школу?

     18.    Покажи своє праве око, ліве вухо. Для чого потрібні очі, вуха?

         19.     Яких тварин ти знаєш?

         20.    Яких птахів ти знаєш?

         21.  Хто більше - корова чи коза? Птах чи бджола? У кого більше лап: у півня або у собаки?

         22.    Що більше: 8 чи 5, 7 чи 3? Порахуй від трьох до шести, від дев'яти до двох.

         23.   Що потрібно зробити, якщо ненавмисно зламаєш чужу річ?

Оцінка відповідей: За правильні відповіді на всі підпитання дитина отримує по 1 балу (за винятком контрольних). На правильні, але неповні відповіді дитина отримує 0,5 бала. Наприклад, правильні відповіді: "Тато працює інженером", "У собаки лап більше, ніж у півня"; неповні відповіді: "Мама Таня", "Тато працює на роботі".

До контрольних завдань належать питання 5, 8, 15,22. Вони оцінюються так:

·  № 5 - дитина може обчислити, скільки їй років -1 бал, називає рік з урахуванням місяців - 3 бали.

·  № 8 - за повну домашню адресу з назвою міста-2 бали, неповну - 1 бал.

·  № 15 - за кожне правильно зазначене застосування шкільної атрибутики - 1 бал.

·  № 22 - за правильну відповідь -2 бали.

·  № 16 оцінюється спільно з № 15 та № 22. Якщо в № 15 дитина набрала 3 бали, і в № 16 - дала позитивну відповідь, то вважається, що у неї позитивна мотивація до навчання в школі.

Оцінка результатів: 

·         24-29 балів, вона вважається шкільно-зрілою;

·         20-24 - середньо-зрілою;

·         15-20 - низький рівень психосоціальної зрілості.

 

Тест «Намалюємо дерево»

Цей тест допоможе вам зрозуміти приховані особливості, страхи, сумніви, риси характеру вашого малюка, його ступінь емоційності та фантазії.

Будь-яка дитина, навіть самий непосидючий час від часу виявляє бажання щось намалювати. Скористайтеся моментом і попросіть малюка намалювати дерево. Будь-яке дерево, яке йому подобається. Як правило, у дитини 4-6 років (а саме на цей вік розрахований тест) подібне завдання не викликає особливих труднощів.

Надайте всі необхідні матеріали для маленького художника і спокійно, не даючи порад і не поправляючи малюнок, дочекайтеся результатів. А закінчений малюнок допоможе вам зрозуміти приховані особливості, страхи, сумніви, риси характеру вашої дитини, ступінь емоційності та фантазії вашого малюка.

Перше враження

Намалювали? Тепер нехай ваш художник займеться чимось ще (не забудьте його похвалити!), А ви уважно вивчите малюнок. Дуже важливо перше враження: які емоції він у вас викликає: смуток, веселощі, спокій, похмурий настрій, відчуття чогось енергійного або, навпаки, апатичного; чи відповідає він реальності чи зображено щось нестандартне; малюнок яскравий, живий чи бляклий, однотонний, похмурий? Постарайтеся щоб ваша перша оцінка була максимально адекватною, не варто ідеалізувати вашої дитини або, навпаки, бути надмірно критичними.

Кольори

Тепер зверніть увагу на колір малюнка . Він передає внутрішній настрій дитини, його емоційну благополучність. Якщо ваш малюк використовував один простий олівець і відмовився від кольору взагалі, то це свідчить про досить низький інтелектуальний рівень. Іноді це може означати поганий настрій, але подібна мотивація зустрічається рідко.

Дитина використовує похмурі кольори явно емоційно пригнічена, має малий творчим потенціалом і, ймовірно, має проблеми з пам'яттю ... Не виключено, втім, що він просто не хотів в даний момент малювати, або тема дерева його не зацікавила і він лише піддався на ваші вмовляння ...

Якщо ваша дитина використовував стандартні для даної теми кольори, то це говорить про нормальний рівень його інтелектуального та загального розвитку, про адекватному, реалістичному сприйнятті предметів і людей. У такої дитини, як правило, однаковою мірою розвинене абстрактне і логічне мислення. Якщо ж перед вами дерево, забарвлене в нестандартні кольори, то це говорить про оригінальний мисленні і буйної фантазії. Інтелектуальний рівень такого "авангардиста" зазвичай досить високий.

Стовбур

Перейдемо від загального враження до деталей, вони, як ви здогадуєтеся, несуть дуже багато інформації. І почнемо з самої важливої ??деталі, яку діти малюють в першу чергу - зі стовбура. Він символізує внутрішній стрижень дитини, її особистісний потенціал. Стовбур прямий, рівний, правильної форми свідчать про те, що малюк впевнений у собі, спокійний, розважливий, наполегливий. Щоправда, можуть бути проблеми у спілкуванні з однолітками, але лише на перших порах, зазвичай такі діти швидко адаптуються до нових умов і відносин.

Якщо ваш художник намалював підставу стовбура, розширене вліво, то він - мрійливий інтроверт, боязкий і нерішучий, не варто шукати у нього лідерських нахилів. Підстава стовбура, розширене вправо свідчить про надмірне розсудливість, завзятості, навіть упертості, про вміння добиватися бажаного. Така дитина не орієнтується на думку оточуючих, він рухово активний і порушимо, швидко переключається з однієї гри чи заняття на інше.

Змусити його прибрати іграшки після гри - проблема.

Стовбур закритий зверху - імпульсивність, несформованість абстрактного мислення, досить низький інтелектуальний рівень. Округле і розширене в обидві сторони підставу говорить стосовно суті, повільності, відповідальності та надійності. Але при цьому, майже напевно, у такої дитини є проблеми з самооцінкою.

Гілки

Тепер звернемо увагу на гілці. На думку психологів, вони говорять про відносини дитини з навколишнім світом, з однолітками. Гілки у вигляді паралельних ліній говорять про сталість, оптимізмі, життєвої активності. Лінії гілок, що розходяться до кінців - експансія, авантюризм, висока зарозумілість, бажання самоствердитися не завжди мирним шляхом. Зогнуті гілки - схильність до чужого впливу, страх виділитися серед ровесників, відповідно - невпевненість у собі.

Гілки опущені вниз говорять про натуру меланхолійної, здатної на глибокі почуття, з багатою фантазією. Гілки спрямовані верх - схильність до лідерства, відсутність страху (у тому числі і розумного), авантюризм. Якщо ваш маленький художник виділив на малюнку лише одну гілку - то він володіє нестандартним мисленням, неабиякою часткою фантазії, є натурою творчої, здатної на імпровізації (не тільки в малюнках).

Крона

Тепер предметом нашого дослідження буде сама крона дерева. Вона говорить про спільний енергетичний потенціал вашої дитини. Якщо крона схожа на хмару, то це свідчить про високий рівень самоконтролю, обережності, ретельності у справах. Крона-круг - спокій, самодостатність, можливо - егоцентризм. Крона із завитками говорить нам про життєрадісності, багатому енегретіческом потенціал, почуття гумору. Крона з карлючками або заштрихована - тривожність, напруженість, нерішучість, невміння зосередитися, схильність чужому впливу.

Деталі

Коріння дерев діти цього віку зазвичай не малюють, так як вони не видно. Але якщо вже вони з'явилися на малюнку, до того ж ви бачите чітко проведену лінію землі, то ваша дитина зараз чимось дуже стривожений, стурбований, відчуває себе незахищеним, потребує вашої любові та підтримки. Дерево, ув'язненого в огорожу так само говорить про те, що вашому малюкові бракує в будинку тепла і любові.

Якщо деревце вписано в якийсь пейзаж, то, з одного боку, це може говорити про багатої фантазії і творчому потенціалі малюка, але, з іншого - про його глибокої невпевненості в собі, страху розкритися, вразливості та хворобливому самолюбстві. Якщо дерево прикрашено плодами, гніздами, квітами, птахами, то все це пишність відображає багатий енергетичний потенціал дитини, оптимізм, творче нестандартне початок. Разом з тим, подібні прикраси можуть говорити нам про пихатість, егоцентризмі, розбещеності, потреби в постійній порції визнання, схвалення.

Лінії і контури

І, нарешті, при аналізі малюнка слід звернути увагу на те, як дитина виводить лінії, оформляє контур, оздоблює деталі. Слабкі, нерівні, пунктирні лінії говорять про характер імпульсивне, нерівному, захопленому залежними і. Так зазвичай малює ранимий, тонко відчуває емоції інших людей (а, отже, вкрай вразливий) дитина. Штрихування всередині стовбура - тривожність (швидше за все, по якомусь конкретному приводу), невпевненість, закритість. Відтворення малюнка кори, як правило, хороший знак, що говорить про спостережливість, допитливості і критичності розуму, досить високому інтелектуальному рівні.

 

Ось ті основні критерії, які в поєднанні з вашою спостережливістю і інтуїцією дозволять вам більше дізнатися про своє малюка. Тільки не варто саджати його за малювання дерева насильно або шляхом довгих умовлянь - результат вийде недостовірним.