Комунальний заклад "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 304" Криворізької міської ради

Річний план роботи на 2024-2025 н.р

 

СХВАЛЕНО:

Педагогічною радою

КЗДО (ясла-садок) № 304 КМР

Протокол  №1 від 30.08.2024р.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

Директор 

КЗДО (ясла-садок) № 304 КМР

Ірина Віцалару

 

        

 

ПЛАН  РОБОТИ

Комунального закладу дошкільної освіти

 (ясла-садок) № 304

Криворізької міської ради

на 2024/2025 навчальний рік

 

 

 

 

м.Кривий Ріг


Зміст

 

Загальні відомості про заклад дошкільної освіти

3

Педагогічний склад

4

Діяльність адміністрації закладу дошкільної освіти з питань управління і контролю

5

Виконання пріоритетних завдань, над якими працював заклад дошкільної освіти  в 2023-2024н.р. навчальному році

6

Діяльність методичного кабінету

7

Організаційно-педагогічна діяльність

8

Аналіз роботи з охорони життя та здоров’я дітей, безпеки життєдіяльності, організації цивільного захисту

13

Організація харчування дітей

15

Виконання заходів, спрямованих на взаємодію зі школою

18

Основні завдання на поточний навчальний  рік

18

Методичне забезпечення закладу  дошкільної освіти:

20

Якісний склад педагогічних кадрів закладу дошкільної освіти

21

Структура  професійної спільноти 

22

План курсової перепідготовки

22

Циклограма  роботи атестаційної комісії

23

Підвищення професійної компетентності

24

Вересень

25

Жовтень

30

Листопад

35

Грудень

39

Січень

42

Лютий

46

Березень

49

Квітень

51

Травень

55

План роботи по фізичному вихованню

59

План свят та розваг

60

План роботи сестри медичної старшої

61

План роботи зі школою

71

Консультації

72

План роботи з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу

73

План заходів щодо охорони дитинства

75

План комісії з охорони праці

77

План роботи з батьками

79

План роботи батьківського комітету

82

Циклограма контролю за результатами освітньої роботи

83

План роботи на літній оздоровчий період 2024 року

85

 

 

Аналіз діяльності

комунального закладу дошкільної освіти  (ясла-садок) № 304

Криворізької міської ради

за 2023 – 2024 навчальний рік

 

 

  Організація освітньої діяльності в закладі дошкільної освіти  здійснюється відповідно до Конституції України, Конвенції «Про права дитини», Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про загальну середню освіту», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарно-епідеміологічних норм», Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2003 №305), листа МОН України від 17.03.2022 № 1/3475-22 «Про зарахування до закладів дошкільної освіти дітей з числа внутрішньо переміщених осіб», листа МОН України від 02.04.2022 № 1/3845-22 «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні», листа МОН України від 25.04.2022 № 1/4428-22 «Методичні рекомендації щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними предметами та ознайомлення з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях», листа МОН України від 03.06.2022 № 1/6015-22 «Про методичні рекомендації щодо впровадження професійного стандарту керівника (директора) закладу дошкільної освіти», листа МОН України від 22.06.2022 № 1/6887-22 «Щодо збереження мережі закладів дошкільної освіти та захисту прав їх працівників», листа МОН України від 22.06.2022 № 1/6894-22 «Про методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в літній період», наказу МОЗ України 24.03.2016 № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», листа ДСНС від 14.06.2022 № 03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти», листа МОН України від 16.03.2021 № 1/9-148 «Щодо методичних рекомендацій до оновленого Базового компонента дошкільної освіти», наказом Міністерства освіти і науки №446 від 20 квітня 2015 року «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності», статутом КЗДО (ясла-садок) №304 КМР, затвердженим від 31.12.2021р. «колективною угодою між адміністрацією, профспілковим комітетом та трудовим колективом», Правилами внутрішнього розпорядку, Посадовими інструкціями, нормами харчування для дошкільних закладів, «Положенням про порядок здійснення інноваційної діяльності», Освітньої програми закладу та Стратегії розвитку закладу на 5 років, інструктивно-методичним листом «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі», Коментарем до  оновленого Базового компонента дошкільної освіти, програма «Українське дошкілля»

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:   

• задовольняє потреби громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти;

• забезпечує відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти;

  • забезпечення права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний  розвиток, соціальну адаптацію;

 

 

  •  створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання;

• формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки;

• є осередком поширення серед батьків психолого-педагогічних та фізіологічних знань про дітей дошкільного віку; додержується фінансової дисципліни, зберігає матеріально-технічну базу.

Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 304  Криворізької міської ради заклад «Зіронька» знаходиться за адресою: вул. Політехнічна 73а, побудований в 1984 році, електронна адреса: [email protected]. Заклад дошкільної освіти має 6 груп: 1 переддошкільну, 5 дошкільних, музичну залу, кімнату безпеки життєдіяльності. У 2024 році 24 вихованці старших груп отримали дошкільну освіту та переходять до школи.

Прийом дітей до закладу у 2023/2024 навчальному році здійснювався відповідно до електронної реєстрації, згідно заяв батьків, медичних довідок про стан здоров’я дитини. Дані про дітей та їхніх батьків зберігаються у електронній базі даних програми «Курс: Дошкілля». Ділова документація з питань прийому дітей та їх вибуття оформлювалася за встановленою формою відповідно до нормативних вимог Інструкції про ділову документацію в дошкільних закладах (наказ МОН України від 30.01.1998 № 32), рішення виконкому Криворізької міської ради від 17.07.2019 № 370 «Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 12.09.2018 №428 «Про затвердження Інструкції з діловодства в органах місцевого самоврядування міста».

У 2023–2024 начальному році заклад дошкільної освіти працював у дистанційному иа очному  форматі та відвідувало  заклад 100 дітей 15 знаходилось на патронаті. Всі групи повністю укомплектовані згідно віку дітей та відповідно до вимог Закону України «Про дошкільну освіту». Мовний режим у закладі – український.

За штатним розписом у КЗДО (ясла-садок) № 304 КМР працює 29 працівник. Із них 14 педагогів, 15 обслуговуючого персоналу. Педагогічним, медичним і обслуговуючим персоналом дошкільний заклад укомплектований повністю.

Педагогічний склад – 14 чоловік:

- директор- 1;

- вихователь – методист - 1;

- керівник музичний - 1;

- практичний психолог -  ;

- вихователі – 11   

                    

 

 

 

 

Діяльність адміністрації закладу дошкільної освіти

 з питань управління і контролю

Сучасний керівник дошкільного навчального закладу має реалізувати в своїй управлінській діяльності завдання які зазначені Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Положенням про дошкільний навчальний заклад», Конвенцією про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства». Положенням про дошкільний навчальний заклад України (Постанова Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №305), власним Статутом.

За змістом управлінська діяльність керівника ЗДО є перетворювальною діяльністю, спрямованою на змінювання плану розвитку ЗДО, методів управління педагогічним процесом, на зміни особистості самого керівника й пов’язаною з виконанням різноманітних функцій; за формою – комунікативна діяльність, що включає безпосереднє й опосередковане спілкування у процесі прийняття управлінського рішення; за структурою – ціннісно-орієнтаційна діяльність, спрямована на формування системи цінностей керівника та її перенесення на учасників педагогічного процесу.

Директор закладу Ірина Віцалару володіє основними рисами керівника сучасного ЗДО: творчий підхід до організації професійної діяльності, вироблення індивідуального стилю професійної діяльності, самостійність при конструюванні оригінальних управлінських рішень. Визначаючи основну мету розвитку дошкільного навчального закладу, прогнозуючи напрями подальшої роботи та організовуючи весь педагогічний процес, керівник постійно порівнює здобуті результати із запланованими через важливу функцію управлінської діяльності - контроль. Адже саме за допомогою контролю накопичуються дані про результати педагогічного процесу, фіксуються відхилення від запланованих завдань, а також виявляється наявність перспективного досвіду.

В ЗДО «Зіронька» створено умови для організації в усіх сферах безпечної життєдіяльності дітей та працівників. Вся робота в  з цього питання була направлена і велась відповідно до вимог законодавчих та нормативних документів. З метою збереження життя і здоров'я дітей у ЗДО відповідальними особами  планово проводились з працівниками інструктажі відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці». У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація. Своєчасно видавались накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в дошкільному закладі в осінній, зимовий, весняний та літній періоди. Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на виробничих нарадах. Були висвітлені питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час освітньо-виховного процесу, аналізувалася робота колективу з даних питань, санітарні правила облаштування та утримання дошкільного закладу, пожежно-технічних умов  ЗДО.

Адміністрацією постійно контролювалося виконання річного плану. Згідно аналізу вносилися корективи до нього. Систематично здійснювався контроль за проведенням освітньо-виховної, оздоровчо-профілактичної роботи, виконанням онлайн зустрічей, рівнем компетентності дітей з різних сфер життєдіяльності. Результати контролю обговорювалися на виробничих нарадах, нарадах при директорі, педагогічних радах. Для якісної реалізації головних задач систематично проводилось вивчення стану організації навчально-виховного процесу, яке включало: тематичне, вибіркове, комплексне, оперативне вивчення освітньо-виховного процесу всіх вікових груп ЗДО.

Виконання пріоритетних завдань,

 над якими працював заклад дошкільної освіти в 2023-2024 навчальному році

 

Означені завдання мають реалізовуватися на різних рівнях. На державному рівні цей процес забезпечується своєчасним та миттєвим законотворчим реагуванням на освітні виклики, що постають в умовах воєнного стану. Проте, у зв'язку з введенням воєнного стану освітній процес, адміністративна і методична робота в закладі була обмежена та організована згідно Закону України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"та регулюються Законом України № 2136-IX від 15.03.2022 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», а також зазначені в листах Міністерства освіти і науки України від 02.04.2022 №1/3845-22 «Про рекомендації для працівників ЗДО на період дії воєнного стану в Україні», що автоматично вплинуло і на якість надання освітніх послух і на виконання передбачених Річним планом заходів різного типу у звичному режимі. З 24.02.2022 року був запроваджений гнучкий  режим роботи для працівників закладу, виконання освітньої програми, організацію освітнього частково здійснювали через використання технологій дистанційного навчання

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: створення належних умов для отримання дітьми дошкільної освіти, забезпечення дієвості особистісно орієнтованої освітньої системи та реалізація принципів демократизації, гуманізації та індивідуалізації, інтегративності педагогічного процесу в закладі дошкільної освіти.

Протягом 2023/2024 навчального року продовжено роботу над ІІ етапом обласного науково-методичного проекту «Педагогічні стратегії розвитку самоефективності особистості в освітньому просторі Нової української школи» та педагогічний колектив закладу працював над «Розвитком базових якостей особистості дошкільників засобами ігрових освітніх технологій через призму творчої діяльності педагога з використанням цифрових інформаційних ресурсів» та головних річних завдань:

  1. Розпочати роботу по формуванню соціально громадської компетентності дошкільників шляхом національно-патріотичного виховання. 
  2. Продовжити роботу над здійсненню дистанційної освітньої діяльності по надолуженню освітніх втрат й наданні психологічної підтримки дітям раннього та дошкільного віку через використання цифрових інформаційних ресурсів
  3. Оптимізувати роботу з ігрової діяльності - як природного ресурсу дитини для подолання кризових ситуацій.
  4. Зміцнення здоров’я та забезпечення життєдіяльності дитини в сучасних особливих умовах закладу дошкільної освіти по програмі ментальне здоров’я.

При реалізації завдань плану роботи в ЗДО проводилась чітка, систематична робота з метою формування у дошкільників знань, умінь, навичок відповідно до їх вікових особливостей та вимог Базового компонента дошкільної освіти. Велика увага приділялась спрямуванню зусиль педагогічного колективу на реалізацію сучасного особистісно-орієнтованого підходу до дітей, який передбачає формування у дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість.

Головною метою роботи колективу дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя.

Діяльність методичного кабінету

На вирішення річних завдань у 2023-2024 навчальному році були розроблені конкретні і змістовні різноманітні форми і заходи. Методична робота з педагогічними кадрами  була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів. Кількісний і якісний аналіз оцінювання рівня організації методичної служби в ЗДО показав, що всі форми методичної роботи (педради, консультації, семінари, семінари-практикуми, колективні перегляди занять) носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності педагогів, підвищенню рівня їх інноваційної компетентності. Методична робота в ЗДО ґрунтується на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням професійної та особистої зрілості педагогів. 

У методичному кабінеті було організовано постійно-діючі виставки: "Новинки методичної літератури".-"Куточок атестації"-"Онлайн навчання у дошкільному закладі". Поповнено кабінет добіркою електороних матеріалів з усіх розділів програми, періодичними виданнями: «Дошкільне виховання», «Дошкільний навчальний заклад», «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Психолог дошкілля», «Практика управління закладом освіти»,  «Музичний керівник», «Медична сестра». Протягом навчального року плідно працювала творча група. В закладі дошкільної освіти функціонує методичний кабінет. У методкабінеті сконцентрована державна нормативна документація, результати контрольно-аналітичної діяльності, моніторингових досліджень. Вихователем-методистом Людмилою Семеренко постійно надається допомога вихователям при підготовці до онлайн та офлайн занять, матеріали та ігри для заняття в бомбосховищі, надання допомоги вихователям для підготовки консультацій, самоосвіти.

В кабінеті зібрані методичні матеріали на допомогу педагогам: довідникова, інструктивно-методична, навчальна, навчально-методична література, розробки конспектів занять, матеріали професійних спільнот, матеріали для роботи з батьками, зразки планування, дидактичний матеріал, ілюстративний матеріал, матеріали з педагогічного досвіду працівників.

Впроваджуючи інноваційні технології в практику роботи з дітьми педагоги проводили тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно – динамічні заняття в залежності від освітніх ліній, обраного напрямку, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей. Під час таких занять діти розкуті, емоційні, сприймають і вирішують різноманітні пізнавальні та проблемні завдання, дають відповіді на запитання, самостійно роблять висновки та узагальнення, висловлюють судження.

Дієвою формою підвищення наукового, фахового та методичного рівня педагогів є, було і залишається професійні спільноти. Педагоги нашого закладу приймали активну участь у онлайн заходах, проводили онлайн заходи під час яких ділилися досвідом, отримували нові знання.

Використання гри як методу навчання, сприяло покращенню рівня  розвитку рухових дій дошкільників, зміцненню їх  фізичного та психічного здоров'я, становленню особистості та розвитку фантазії у дітей, творчих здібностей, а також  вирішенню  оздоровчих, навчально-виховних та розвивальних  завдань. Під час проведення онлайн занять та розваг. педагоги заохочували дошкільнят до творчості, критичного мислення, винахідливості, оцінювали конкретні досягнення дітей, незалежно від їхнього фізичного та соціального стану, інтелектуального розвитку. В усіх групах організована  діяльність з вивчення рідної мови, формування мовленнєвої культури, навичок і поведінки мовленнєвого спілкування, мовленнєво – комунікативних взаємин між дітьми та дорослими.

Методична робота проводилась відповідно до нормативно-правових документів з питань дошкільної освіти: Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про інноваційну діяльність», «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану».

 

Організаційно-педагогічна діяльність

 

Зміст навчально-виховного процесу в закладі дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція), Програмою розвитку дитини дошкільного «Українське дошкілля». Одночасно використовуємо варіативні методичні посібники, визначені Переліком програм, підручників та навчальних посібників, рекомендованих МОН для використання у загальноосвітніх навчальних закладах. Рішення про вибір програми обговорюється та схвалюється педагогічною радою закладу. Педагогічний колектив ЗДО  працював над втіленням в практику оптимальних форм і методів роботи щодо розвитку особистості дитини, її нахилів та здібностей, забезпеченням належного розвивального середовища. Якісний аналіз рівня організації методичної служби в ЗДО показав, що всі форми методичної роботи (педради, консультації, семінари, семінари-практикуми, колективні перегляди занять) носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності педагогів, підвищенню рівня їх професійної компетентності.

    В умовах воєнного стану робота педагогічного колективу була спрямована на розв’язання першочергових завдань, зокрема:

  • налагодження ефективної комунікацію учасників освітнього процесу;
  • відновлення освітнього процесу для всіх дітей;
  • зараховування до закладу дітей раннього та дошкільного віку з числа внутрішньо переміщених осіб за місцем тимчасового проживання;
  • створення у закладі безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу;
  • створення умов для підвищення фахового рівня педагогічних працівників щодо організації освітнього процесу за дистанційною та очною формами;
  • Виявлення та надолуження освітніх втрат;
  • надання педагогічної підтримку дітям раннього та дошкільного віку, зокрема й з особливими освітніми потребами, їхнім батькам;
  • здійснення інформаційної підтримку та психологічного супроводу учасників освітнього процесу;
  • застосовування інструментів управлінської діяльності, щоб розв’язувати надзвичайні ситуації.

Педагогічний колектив дошкільного закладу продовжував реалізувати завдання Базового компонента дошкільної освіти, втілювати в практику оптимальні форми і методи роботи по розвитку особистості дитини, її нахилів та здібностей, життєво важливих умінь і навичок, формуванню компетентної поведінки в різних життєвих ситуаціях.

Протягом навчального року було проведено ряд заходів з виховання та формування ціннісних орієнтацій дітей, зокрема, заходи національно- патріотичного виховання, з безпеки життєдіяльності, екології, здорового способу життя та ін. Було організовано співпрацю з батьками, зокрема, проведено батьківські збори, індивідуальні консультації, сімейні свята та інші заходи. Також було проведено ряд заходів зі збереження і розвитку культурно-історичної спадщини.

Педагогічні ради залишались основною та найбільш продуктивною формою методичної роботи з педагогічним колективом, вони відзначались актуальністю, науковістю, доцільністю тематики та інноваційним підходом до їх проведення. А також забезпечували два напрями роботи:

  • організаційно-педагогічний: затвердження планів роботи ЗДО на навчальний рік та на літній оздоровчий період, затвердження системи фізкультурно-оздоровчої роботи ЗДО, затвердження планів проходження курсової перепідготовки та атестації, підведення підсумків роботи за навчальний рік, аналіз освітнього процесу у ЗДО;
  • науково-педагогічний: обговорення науково-методичної проблеми ЗДО і шляхів її реалізації, упровадження у практику роботи сучасних досягнень науки і перспективного педагогічного досвіду, підвищення кваліфікації педагогів тощо;

На педагогічних радах розглядались питання, які були актуальними щодо розв’язання основних завдань дошкільного закладу на поточний начальний рік: реалізація Базового компонента (нова редакція), вдосконалення педагогічного процесу, ознайомлення з педагогічним досвідом, підвищення професійної майстерності педагогів. Форми проведення педрад вибирались таким чином, щоб забезпечити максимальну активність педагогів педради проводились ігрові вправи, диспути, виставки, педагогічні тренінги. Виконання рішень педрад сприяло поліпшенню методичного та матеріального забезпечення педагогічного процесу, підвищенню ефективності праці педагогів.

Були проведені 4 педради   за такими темами:

  1.  «Безпечне освітнє середовище як складова внутрішньої системи забезпечення якості освіти» - на якій обговорювались завдання діяльності педагогічного колективу на новий навчальний рік, затверджувались освітні програми, план роботи на рік, форм планування навчально-виховного процесу, розподіл групових онлайн занять занять на тиждень, шляхи підвищення професійного зростання педагогів.
  2. «Виховання свідомого громадянина з почуттям патріотизму та поваги до суспільно-державних цінностей. Правове виховання дошкільників» - було розглянуто питання про патріотичне виховання дошкільників засобами музичної діяльності та українського декоративного мистецтва.
  3. «Гра як джерело розвитку дошкільників» на якій розглядались питання про застосування комп’ютера, мультимедіа та інформаційних технологій у якості дидактичних засобів що використовується для підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей.

4. «Аналіз організації життєдіяльності за рік, обговорення шляхів поліпшення» - на якій було розглянуто  створення умов для вдосконалення пізнавально-інтелектуальної діяльності дітей дошкільного віку шляхом розвитку креативного потенціалу.  Основна увага була приділена аналізу виконання завдань річного плану, аналізу рівня засвоєння дітьми знань, умінь і навичок у 2023/2024 н.р., результати моніторингу, про організацію роботи ЗДО під час літнього оздоровчого періоду під час військового стану, обговорення пріоритетних завдань роботи ЗДО на 2023 навчальний рік та індивідуальних завдань педагогам.

Проведені педради відзначались актуальністю, науковістю педагогічною доцільністю тематики та інноваційним підходом до їх проведення через використання інтерактивних форм та методів роботи. Результативно та з високим рівнем зацікавленості пройшли семінари з педагогами. Зміст проведених семінарів складався з теоретичних, практичних завдань і використання активних та інтерактивних форм роботи з кадрами. В результаті роботи семінарів, підвищилась ефективність діяльності колективу.

Колектив працює над створенням позитивного іміджу нашого дошкільного закладу і тому у нас є власний сайт. Інформація розрахована, в першу чергу, на батьків наших вихованців, а також на колег зі всієї України.

Аналіз педагогічних кадрів свідчить, що колектив має досить високу теоретичну і методичну підготовку. Протягом навчального року педагоги систематично працювали над підвищенням фахової кваліфікації, брали активну участь у роботі районних професійних спільнот. Вихователю Онишко С.С.., підтверджено педагогічне звання «Вихователь-методист», вихователю Бортник В.В.. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії», та друкували свої роботи міжнародному конкурсі творчих розробок педагогічних працівників та у Збірнику наукових і навчально-методичних праць, на сайті Всеосвіта.

В рамках обласної проблеми заклад дошкільної освіти № 304 працював над темою: «Розвиток базових якостей особистості дошкільників засобами ігрових освітніх технологій через призму творчої діяльності педагога з використанням цифрових інформаційних ресурсів». Слід зазначити, що робота педагогічного колективу над науково-мето­дичною проблемою проводилася на достатньому рівні, її результатом є такі показники:

  • підвищення педагогічної майстерності, творчого потенціалу пе­дагогів;
  • використання набутого досвіду більшістю педагогів колективу;
  • удосконалення змісту, форм і методів методичної роботи в закладі;
  • високий рівень вихованості та розвитку дітей;
  • сприятливий психологічний клімат у колективі;

Методична робота в закладі освіти була максимально гнучкою, сприяла підвищенню інноваційного потенціалу педагогів – у роботі з педагогами переважали інтерактивні форми методичної роботи, в яких мав можливість взяти участь кожний педагог.

Планування контролю за станом освітнього процесу в дошкільному закладі було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану навчально-виховного процесу онлайн з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям.

 Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти в Україні, одним з головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сім'єю. Протягом року педагогічний колектив закладу дошкільної освіти працював над питанням модернізації підходів у роботі з родинами та розвитку партнерських відносин між закладом та сім'єю.

Вихователі дошкільного навчального закладу постійно поновлювали інформації на сайті закладу та залучали батьків до організації освітньо-виховного процесу.  Протягом року проводились спільні онлайн заходи та виставки.

Осередком методичної роботи дошкільного закладу залишається методичний кабінет, в якому зібрані необхідні матеріали та педагогічні посібники відповідно до вимог Базового компонента. В наявності всі чинні освітні та парціальні програми відповідно до листу МОН України від 16.06.2016 № 1/9-315, методичні посібники, законодавчі та нормативні документи, художня та навчальна література, матеріали періодичних видань.

Проте поза увагою роботи з вихованцями через введення військового стану та роботи онлайн лишилося розробка проекту «Підвищення ефективності фізкультурно–оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку через впровадження в практику роботи ЗДО інноваційної здоров’я зберігаючої технології» робота над яким вимагає більше часу та ґрунтовного вивчення теоретичних матеріалів. Це питання було вирішено перенести на наступний навчальний рік».

У методичному кабінеті представлені матеріали з досвіду роботи вихователів. У творчих доробках містяться зразки перспективних планів роботи, конспекти занять, доповіді до педрад, теоретичні матеріали, сценарії ранків тощо. Методична робота дошкільного закладу була спрямована на вивчення та впровадження в практику роботи педагогічних працівників теорії і методики розвитку, навчання і виховання, збагаченні досвіду педагогів новими прогресивними методами і способами навчання і виховання, впровадженні новітніх педагогічних технологій, передового педагогічного досвіду

Впроваджуючи інноваційні технології в практику роботи з дітьми педагоги проводили тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно – динамічні заняття в залежності від освітніх ліній, обраного напрямку, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей. Під час таких занять діти розкуті, емоційні, сприймають і вирішують різноманітні пізнавальні та проблемні завдання, дають відповіді на запитання, самостійно роблять висновки та узагальнення, висловлюють судження.

Педагогічний колектив дошкільного закладу продовжував реалізувати завдання Базового компонента дошкільної освіти, втілювати в практику оптимальні форми і методи роботи по розвитку особистості дитини, її нахилів та здібностей, життєво важливих умінь і навичок, формуванню компетентної поведінки в різних життєвих ситуаціях.

Зусилля педагогічного колективу спрямовані на те, щоб якнайкраще підготувати своїх вихованців до життя, озброївши їх знаннями, практичними вміннями та навичками. Ефективно використовувались ІКТ в роботі:

• мультимедійний супровід різноманітних форм роботи (педагогічних рад, семінарів, консультацій, засідань творчої групи, заняття, розваги, консультації, батьківські збори);

• робота педагогів із самоосвіти через опрацювання Інтернет-ресурсів з питань дошкільної освіти.

В роботі ЗДО з питань інформатизації є такі недоліки:

• недостатня ІКТ-компетентність деяких педагогів;

• недостатня оснащеність ЗДО комп’ютерною технікою.

На сьогодні, підвищення кваліфікації педагогічних працівників не обмежується лише курсами підвищення кваліфікації. Підвищення кваліфікації педагогів на сучасному етапі здійснюється шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти за очною, заочною, дистанційною формами навчання або їхнім поєднанням. Педагоги мають можливість самостійно долучитися до короткострокового підвищення кваліфікації шляхом участі у тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах-нарадах, вебінарах, майстер-класах за різними професійними темами і проблемами. Упродовж навчального року всі педагоги закладу вивчали сучасні актуальні проблеми та окремі аспекти дошкільної освіти через вище названі форми роботи та отримали відповідні сертифікати. Також адміністрацією дошкільного навчального закладу були складені та затверджені плани з проходження курсової перепідготовки та проходження атестації.

У закладі створено умови для безпечного проведення освітнього процесу та праці співробітників. Матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти у задовільному стані. Дошкільний заклад забезпечено необхідним обладнанням, меблями та м’яким інвентарем, що знаходиться у задовільному робочому стані. Адміністрація закладу та працівники забезпечили високий рівень формування здорового та безпечного середовища, що сприяло розвитку дітей та їх адаптації до нових умов сьогодення.

Важливим чинником, який враховано при організації середовища в ЗДО є загальна ситуація, яка склалася в Україні у зв’язку з воєнними діями. Так, для створення безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу, в закладі загальної середньої освіти № 79 облаштовано укриття відповідно до вимог щодо захисних споруд.

 

Головною метою роботи колективу дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя.

Вихованці дошкільного закладу протягом першого півріччя 2023-2024 навчального року отримали достатній рівень знань програмового матеріалу про що свідчить аналіз даних про засвоєння програмових завдань дітьми дошкільного віку, але були з’ясовані і наступні недоліки:

1.Недостатній рівень інноваційної компетентності педагога;

2.Недостатньо уваги приділяється системному підходу до планування розвитку мовлення дітей, активізації мовленнєвої діяльності дошкільників для формування елементарних норм їх життєвої компетентності.

Основною формою керівництва і контролю за навчально-виховною роботою в закладі було безпосереднє спостереження педагогічного процесу в групах та надання відповідної допомоги, настанов вихователю щодо усунення наявних недоліків. Надавалась конкретна допомога вихователю - це бесіди, та консультації.

Під час проведення організованої навчально-пізнавальної діяльності важливо систематично використовувати різноманітні класичні та інноваційні педагогічні технології, методи і прийоми, що позитивно зарекомендували себе в сучасній дидактиці, раціонально поєднувати вербальні, наочні та практичні методи.

У травні 2024 року було проведено моніторинг рівня знань, умінь та навичок згідно з розділами програми в усіх вікових групах.

Рівень засвоєння знань дітьми:

 

 

24 дитини шестирічного віку ідуть до школи. Діагностика стану готовності вихованців закладу до школи за психологічними критеріями показала:

 

        

Результат свідчить, що діти-випускники володіють загально-навчальними вміннями та навичками, вміють узагальнювати, аналізувати, порівнювати. Вони мають достатній рівень соціального розвитку, дотримуються етичних форм спілкування з однолітками та дорослими, володіють формами висловлювання, вмінням вести діалог, спільно діяти в дитячому колективі.

            Педагоги активно взаємодіють з батьками, працюють над вдосконаленням системи комунікації з ними. Робота з батьками наших вихованців тісно взаємопов’язана з усіма напрямками роботи дошкільного закладу, а саме:

• адміністративно-господарською службою: проведення вступної бесіди та інструктажу, проведення благодійних акцій, проведення спільної господарської діяльності, залучення батьків до участі в толоках, облаштуванні території тощо;

• методичною роботою: проведення групових та загальних батьківських зборів, виготовлення куточків для батьків, проведення відкритих переглядів занять тричі на рік, участь батьків у проведенні свят та розваг;

• психологічною службою: спільна робота з оптимальної адаптації дітей, використання методів діагностування сім’ї (анкети, опитувальники, тести), тренінги для батьків;

• медична робота: ознайомлювальні бесіди про стан здоров’я малюка, консультації з батьками, своєчасність та розповсюдження даних антропометричних змін, рекомендації щодо збалансованого харчування дитини, оздоровчі та загартовуючі процедури.

З метою задоволення потреб у наданні освітніх послуг протягом року проводилось неодноразове анкетування батьківського загалу на предмет оцінювання роботи колективу. Анкетування батьків засвідчило такі результати роботи дошкільного закладу у співпраці із сім’ями вихованців:

• визначення рівня задоволення дітей від відвідування закладу показало, що 83% вихованців закладу відвідують його із задоволенням і тільки 13% в залежності від настрою, та 4% невдоволених реакцією дитини, на що буде спрямовано роботу психолога та адміністрації.

• рівень задоволеності батьків організацією роботи закладу загалом та складом його працівників довів, що заклад рухається в потрібному напрямку тому що, 88% батьків оцінили рівень нашої роботи, як високий і лише 12% стверджують, що досягнення закладу знаходяться на середньому рівні.

Робота творчої групи була спрямована на оптимальне перетворення освітнього простору дитячого садка – дитячий садок онлайн. Злагоджена, творча робота педагогічного колективу дала змогу створити в дошкільному закладі сприятливі умови для ефективної освітньої роботи. Вихователі дошкільного навчального закладу постійно поновлювали інформації в батьківських сторінках, залучали батьків до організації освітньо-виховного процесу. Вдало проходили спільні онлайн виставки робіт батьків і дітей відповідно до їх нахилів та уподобань за різними темами, конкурси малюнків.

Планування контролю за станом освітнього процесу в дошкільному закладі було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітньо-виховного процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям.

 

 

 

 

 

 

 

Аналіз роботи з охорони життя та здоров’я дітей,

безпеки життєдіяльності, організації цивільного захисту

 

Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці», на виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 № 782), від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», у ЗДО постійно проводилась відповідна робота щодо запобігання травматизму та збереження життя і здоров’я дітей.

Відповідно до річного плану роботи ЗДО протягом року проводилась ретельна робота з охорони життя та здоров’я дітей, та запобігання дитячого травматизму. На нарадах при директорі та виробничих нарадах протягом року були розглянуті питання безпеки життєдіяльності дитини.

  • «Про попередження дитячого травматизму – спільне завдання закладу дошкільної освіти  та сім’ї»
  • «Про додаткові заходи щодо запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму»
  • «Про додаткові заходи щодо запобігання всім видам дитячого травматизму»
  • «Про профілактику грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій»
  •  «Про стан роботи з питань запобігання усім видам дитячого травматизму за  І квартал 2023 року»
  • «Обережно вибухонебезпечні предмети»
  • «Запобігання дитячому травматизму в дошкільному навчальному закладі «Про заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійних захворювань і аваріям» .

Протягом року проводяться онлайн заняття у групах з питань ознайомлення дітей з правилами безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки, навчання дітей безпечної поведінки в оточуючому середовищі. Вихователі систематично проводять заняття щодо опанування дітьми навичок протипожежної, дорожньо-транспортної та іншої безпеки. Один день на тиждень (п’ятниця) визначений Днем безпеки (профілактика дитячого травматизму).

Проводилася робота з батьками вихованців: оформлені папки-пересувки, поради батькам в батьківських куточках «Щоб не сталося лиха», та «Правила поведінки дітей на воді», «Сонячний/тепловий удар», «Увага! Безпека дітей на залізниці»; розміщено консультативні матеріали, малюнки дітей та спільні творчі роботи з актуальних питань. На батьківських зборах розглянуті такі питання як «Енциклопедія безпеки», «Батьки і безпека життєдіяльності дитини: а я вчинив би так…», «Вибухонебезмечні предмети».

Проведено консультації, та онлайн консультації з батьками: «Обережно! Харчові отруєння!», «Отруйні гриби та ягоди», «Природні та техногенні катастрофи, правила поведінки у н.с.», «Правила безпечної прогулянки», «Безпека при катанні на сачнатах та з гірки , «Перша допомога при обмороженні та переохолодженні», «Якщо дитина провалилась під  кригу», «Правила встановлення новорічної ялинки», «Правила використання феєрверків, бенгальських вогнів та хлопавок», «Як дітям розказати про війну», «Якщо  ваша  дитина  знає  відповіді  на  ці  16 запитань – можете бути спокійні: з нею нічого не станеться», «Безпека дорожнього руху в зимовий період», «Соціально психологічна адаптація дитини дошкільного віку  під  час  воєнного  стану»,  «Соціально  психологічна адаптація дитини

дошкільного віку  під час воєнного стану», Як допомогти дітям впоратися з тривожністю під час воєнних дій.

До уваги батьків представлені пам’ятки, з урахуванням зимового сезону, та найактуальніших запитів: «Правила безпечної прогулянки», «Безпека при катанні на санчатах», «Безпечне катання на крижаних гірках», «Правила безпечної поведінки під час ожеледиці», «Перша допомога при обмороженні та переохолодженні», «Якщо розбився термометр». Комплекс заходів які було проведено дозволили підвищити рівень безпеки дітей в закладі під час дії воєнного стану та узагальнити досвід роботи у цій сфері. Розроблено та впроваджено різноманітні методичні матеріали, які допомагають залучити дітей до практичного засвоєння знань з безпеки.

Згідно з наказом по КЗДО (ясла-садок) № 304 КМР «Про організацію та проведення «Тижня безпеки дитини» в закладі дошкільної освіти було проведено Тиждень безпеки дитини з вихованцями чергової групи, та онлайн з дітьми які не відвідують заклад дошкільної освіти. Заходами були охоплені всі вихованці та робітники закладу. Використані різноманітні форми роботи: тематичні онлайн заняття, перегляд відео-роликів, конкурси малюнків.

            Метою проведення Тижня безпеки дитини було поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя під час воєнного стану; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я в умовах відбиття збройної агресії РФ.

Ці питання знаходяться на постійному контролі адміністрації дошкільного закладу, обговорюються на педагогічних радах, виробничих нарадах, батьківських зборах. Нещасних випадків з дітьми під час навчально-виховного процесу не було.

 

Організація харчування дітей

Належний рівень організації харчування є важливою умовою комфортного перебування дітей у дошкільному закладі. Організація харчування дітей у ЗДО здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», постанов Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами), від 26.08.2002 № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» (зі змінами), від 12.03.2003 № 305 «Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад» (зі змінами), наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (зі змінами), наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та  інтернатних  навчальних закладах», наказу Міністерства освіти і науки України від 19.06.2007 №515 «Щодо невідкладних заходів із запобігання поширенню захворювань на гостру кишкову інфекцію серед дітей дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів»; спільних наказів Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 № 242/329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», листа Міністерства освіти і науки України від 21.06.2007 №1/9-394 «Про здійснення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах»; листа Міністерства освіти і науки України від 19.05.2008 №1/9-323 «Про виконання норм харчування в дошкільних навчальних закладах», листа Міністерства освіти і науки України від 08.12.2008 №1/9-795 «Про вжиття заходів щодо запобігання харчових отруєнь» та інших відповідних нормативних документів, Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 590 від 01.10.2012 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)». В  закладі  дошкільної  освіти згідно наказу Мінагрополітики України від 01.10.2012р. № 590 «Про затвердження «Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)» створено робочу групу.

З 1 січня 2022 року набрала чинності постанова №305 Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 року «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у навчальних закладах та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». В закладі освіти підготовлено пакет офіційної документації з вимогами щодо безпеки та якості продукції. Розроблено програми передумови, розроблено інструкції, блок – схеми технологічних процесів виготовлення харчової продукції, підготовлено картки – розкладки страв, підготовлено опис технології підготовки основної сировини, опис готових страв та напоїв, опис упаковки та допоміжних матеріалів, що контактують з харчовими продуктами. Проведено аналіз небезпечних факторів на потужностях, ідентифікація небезпечних факторів під час виготовлення харчової продукції, встановлений порядок дій у разі відхилення від встановлених критичних меж ККТ і заходи для їх усунення.

У закладі встановлено доцільний режим харчування, в основу цієї сили входить більше фруктів, риб, овочів – менше солі, цукру, хліба. Консервація, ковбасні, кондитерські вироби – заборонені у навчальних закладах та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Наявні меню-вивіски про меню на день, об'єм страв для дітей раннього та дошкільного віку, графіки видачі їжі, добові проби, призначено відповідальних осіб за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації. Харчоблок, комори, система холодного та гарячого водопостачання, технологічне та холодильне обладнання в робочому стані.

Харчування в закладі дошкільної освіти наближене до раціонального і здійснюється відповідно до примірного двотижневого меню, яке складено на зимовий, весняний, літній та осінній періоди року. При складанні меню харчування було враховано:

  • вікові групи (раннього віку; дошкільного віку)
  • тип дошкільного закладу (заклад загального типу)
  • режим харчування ( 3-х разове).

Кожні десять днів місяця проводиться аналіз виконання натуральних та грошових норм харчування, та їх подальша корекція. Процес організації харчування в закладі дошкільної освіти передбачає:

- відпрацювання режиму й графіка харчування дітей;

- прийом продовольчої продукції гарантованої якості;

- збереження та дотримання термінів реалізації продуктів;

- дотримання технології приготування їжі;

- складання перспективного меню;

 

- організацію збалансованого харчування у відповідності з натуральними та грошовими нормами;

- призначення відповідальних за організацію харчування дітей

- створення в закладі комісії з бракеражу продуктів харчування

- складання накопичувальної відомості виконання натуральних норм щомісячно, щоквартально, щорічно.

В закладі здійснюється щоденний контроль за організацією харчуванням дітей сестрою медичною старшою та завідувачем закладу, забезпечується контроль за організацією повноцінного, безпечного та якісного харчування дітей, за якістю продуктів харчування, що поставляються в заклад дошкільної освіти, правильністю їх зберігання, дотриманням термінів реалізації. Кожного дня сестрою медичною ведеться огляд працівників харчоблоку на гнійничкові захворювання, який фіксується в Журналі здоров’я працівників харчоблоку.

Систематично контролюється проходження працівниками харчоблоку медичних оглядів, відповідно до чинного законодавства. Протягом року в ЗДО велика увага приділялась організації харчування дітей, виконанню санітарних та гігієнічних норм щодо прийому  продуктів харчування і технології приготування страв. Об’єм  та  частота  завозу продуктів харчування та продовольчої сировини регулюються в залежності від терміну їх реалізації та кількості дітей і завозяться в заклад на протязі дня. Постачальники дотримуються графіка завозу основних продуктів харчування.

Бракеражною комісією дошкільного навчального закладу здійснюється постійний контроль за постачанням продуктів харчування. Продукти харчування надходять до навчального закладу згідно з поданими заявками разом  із супровідними документами, які свідчать про їх безпечність, якість, ґатунок, категорію і дату виготовлення. Термін реалізації визначається підприємством, постачальником, тому продукти харчування з обмеженим терміном реалізації (молоко, кисломолочні продукти, м'ясо, ковбаса, риба, тощо) реєструється  в журналі бракеражу сирих продуктів, де обов’язково фіксуються дати та час останнього терміну реалізації.

Завгосп та сестра медична старша ведуть суворий облік продуктів харчування, який фіксується у «Книзі складського обліку», де вказується дата   їх надходження, постачальник тощо. Комірник дотримується термінів реалізації продуктів, планує своєчасне забезпечення основними продуктами харчування  за два дні, здійснює їх видачу на харчоблок згідно меню.

Безпека і якість продуктів харчування та продовольчої сировини залежить від умов їх зберігання, у тому числі від температури, вологості. Комора на харчоблоці, де зберігаються продукти харчування, мають достатню вентиляцію, суха та з природнім освітленням. Стан овочів при зберіганні контролюється 1-2 рази на тиждень.

В дошкільному закладі є в наявності асортимент круп, цукор, борошно, масло вершкове, овочі, м’ясні та молочні продукти, соки тощо. Всі продукти харчування, що надходять, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. Зберігаються продукти харчування в спеціально облаштованій коморі, овочесховищі, холодильниках, де забезпечено дотримання санітарних норм, в тому числі товарне сусідство, температурний режим тощо. Дані про безпечність якості продуктів та термін їх реалізації систематично фіксуєтьсяв Журналі бракеражу сирої продукції. Облік продовольчої сировини фіксується в Книгах складського обліку продуктів. Вартість меню обчислюється щоденно. Суворо дотримується режим харчування у кожній групі. Приділяється велика увага вихованню у дітей культурно-гігієнічних навичок відповідно до програмових та методичних вимог. Питання організації харчування дітей в закладі та результати громадського контролю включаються в тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, висвітлюється в інформаційних батьківських куточках, активно вирішуються на засіданнях батьківського комітету, розглядаються на виробничих нарадах та нарадах при директорі.

 

Виконання заходів, спрямованих на взаємодію зі школою

Належне місце в роботі закладу дошкільної освіти займає співпраця закладу дошкільної освіти і школи як перших ланок системи безперервної освіти конкретизовано у плані наступності роботи зі школою та передбачала такі напрямки: організаційно-педагогічна робота, методична робота, робота з дошкільниками,  робота з батьками. Для батьків  проводились зустрічі з вчителями, які ознайомили присутніх із особливостями діагностики готовності дітей до школи. Такі зустрічі проводяться за проханням батьків майбутніх першокласників вже у вересні. Вони спрямовані на узгодженість питань щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку та учнів першого класу, щодо просвітницької роботи з батьками майбутніх першокласників.

З метою корекції освітнього процесу та забезпечення безпроблемної адаптації дітей до умов школи та їх успішності у першому класі, було проведено «Круглий стіл» для педагогів школи та закладу дошкільної освіти. В рамках «Круглого столу» вчителі мали змогу ознайомитися з програмами, за якими будуть працювати вихователі, та познайомили вихователів з програмовими вимогами для першокласників. Така форма роботи дала змогу педагогам визначити шляхи оптимальної взаємодії з метою забезпечення наступності у розв’язанні конкретних проблем. Випускники нашого дитячого садка мають необхідну як загальну (фізичну, інтелектуальну, особистісно-вольову), так і спеціальну готовність (включаючи засвоєння предметних знань, умінь, навичок), підготовку до навчання в школі.

 

         Основні завдання на поточний навчальний рік

 

Керуючись основними положеннями нормативних документів, які визначають сучасну законодавчу базу й методичне забезпечення дошкільної освіти та планом роботи на 2023/2024 навчальний рік, педагогічний колектив закладу намагався створити найсприятливіші умови для успішного розвитку, навчання та виховання дітей.

З урахуванням реалій сьогодення та дії правового режиму воєнного стану аналіз методичної роботи, проведеної протягом 2023/2024н. р. показав, що у закладі дошкільної освіти створені належні умови для повноцінного професійного зростання педагогів та оволодіння сучасними педагогічними технологіями. Вихователі продовжували дистанційні форми спілкування з батьками, застосовуючи мобільні додатки Zoom, Messenger, Viber, Faceвook. Надавались індивідуальні консультації, поради. Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених протягом навчального року показав, що вони носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів. Вихователі дошкільного навчального закладу постійно поновлювали інформації в батьківських куточках та на сторінці сайту у соціальній мережі Faceвook, залучали батьків до організації освітньо-виховного процесу. Вдало проходили онлайн виставки робіт батьків і дітей за різними темами, конкурси малюнків, спільні свята та розваги. Методичні проблеми, над якими працював колектив закладу були актуальними, цікавими та відповідали вимогам.

 Робота над річними завданнями активізувала знання вихователів з теоретичних питань, підняла на більш високий рівень практичні навички кожного фахівця, надала чіткості та цілеспрямованості у роботі з вихованцями. План роботи на 2023/2024 був реальним, виконаний на достатньому рівні. Проте розвиток дошкільної освіти залишається одним із пріоритетних напрямів державної політики у галузі освіти.

 Продовжуючи роботу щодо підвищення результативності освітнього  процесу з метою ефективності впливу роботи дошкільного закладу на розвиток особистості дитини та з погляду на проблеми, які виявлено у 2023/2024 навчальному році, колектив закладу дошкільної освіти  обирає для роботи на 2023-2024 н.р. таку тему: «Інтеграція суспільного та родинного виховання в сучасних умовах з метою формування психологічно сталої компетенції дошкільника». Основні завдання на наступний рік:

 

  1. Розпочати роботу з формування культури українського мовлення між учасниками освітнього процесу як основи розмовного мовлення дітей шляхом використання сучасних технологій, розвитку зв'язного мовлення, акцентувати увагу на підвищенні рівня культури українського мовлення дошкільників. національно-патріотичних почуттів.

 

  1. Продовжити роботу з підвищення якості освітньої діяльності закладу шляхом формування стійкої мотивації педагогів до самоосвітньої та творчої діяльності.

 

  1. Збереження, зміцнення психічного та фізичного здоров‘я дітей дошкільного віку в нових соціальних умовах воєнного стану.

 

  1. Здійснення системних заходів, спрямованих на посилення національно-патріотичного виховання дітей - формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Методичне забезпечення закладу  дошкільної освіти:

1. Базовий компонент дошкільної освіти (Державний стандарт дошкільної освіти ) (нова редакція), затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2021 № 33 «Про затвердження Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти ) нова редакція»

2. «Методичні рекомендації до оновленого Базового компонента дошкільної освіти». -2021.

3. «Інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладу освіти до нового навчального року та опалювального сезону з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності».

4. Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів»

5. «Підбір та використання іграшок для дітей раннього віку у дошкільних навчальних закладах». Інструктивно-методичний лист МОН України від 17.03.2006 № 1/9/153.

6 . Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників - зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 р. за № 1649/38985.

7. «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності» Наказ МОН від 20.04.2015 року №446.

8. Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттівЛист МОН № 1/8820-23 від 20.06.23 року.

9. Про організацію діяльності закладів дошкільної освіти в літній період в умовах воєнного стануЛист МОН № 4/1798-23 від 31.05.23 року.

10. Про затвердження Типової програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо організації безпечного освітнього простору в закладі дошкільної освіти- наказ МОН № 619 від 22.05.2023 року.

11. Про затвердження Типової програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти «Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах надзвичайної ситуації»Наказ МОН № 461 від 21.04.2023 року.

12. Про методичні рекомендації щодо заповнення та подання звіту про діяльність закладу дошкільної освіти за 2022 рік (форма 85-к) в період воєнного стануЛист МОН № 1/61-23 від 03.01.23 року.

13. Лист Міністерства освіти і науки України від 15.06.2022 № 1/6435-22 «Щодо забезпечення освіти осіб з особливими освітніми потребами».

14. «Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі». Лист Міністерства освіти і науки України  від  27.08.2004  № 1/9-438.

15.   «Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку, які не відвідують дошкільні навчальні заклади». Інструктивно-методичний лист МОН України  від 18.12.2000  № 1/9-510.

16. Лист Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 14.06.2022 № 03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти»

17. Лист Міністерства освіти і науки України від 02.04.2022 №1/3845-22 «Про рекомендації для працівників ЗДО на період дії воєнного стану в Україні».

18. Лист Міністерства освіти і науки України від 17.03.2022 № 1/3475-22 «Про зарахування до ЗДО дітей із числа внутрішньо переміщених осіб».

19. Лист Міністерства освіти і науки України від 22.06.2022 № 1/6887-22 «Щодо збереження мережі закладів дошкільної освіти та захисту прав їх працівників»

20. Лист Міністерства освіти і науки України від 08.06.2022 № 4/1196-22 «Про методичні рекомендації щодо визначення освітніх труднощів та рівнів підтримки у дітей раннього та дошкільного віку»

21. Інформація щодо особливостей організації нового 2024/25 навчального року та рекомендації першочергових кроків із підготовки до нього.

 

Нормативно-правові документи:

  1. Національна програма «Освіта» (Україна ХХІ століття).
  2. Конституція України.
  3. Конвенція «Про права дитини». – 1991.
  4. Закон України «Про освіту». – 1991.
  5. Закон України «Про дошкільну освіту». – 2001.
  6. Національна доктрина розвитку освіти. – 2002.
  7. Закон України «Про охорону дитинства». – 2001.
  8. Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (із змінами)

 

Якісний склад педагогічних

кадрів закладу дошкільної освіти

 

Прізвище, ім’я, по батькові.

Рік народження

Освіта

Стаж роботи

1

Віцалару І.В.

1985

вища

16

2

Смалена А.В.

1963

неповна вища

40

3

Ткачук О.І.

1958

неповна вища

42

4

Хархелі О.П.

1963

неповна вища

41

5

Савич Л.М.

1962

неповна вища

39

6

Онишко С.С.

1963

неповна вища

37

7

Семеренко В.Є.

1965

неповна вища

38

8

Горбатенко О.В.

1974

неповна вища

30

9

Семеренко Л.В.

1987

вища

5

10

Муращик М.О.

1978

вища

26

11

Монастирна Т.В.

1979

вища

19

12

Леонова В.О.

1986 

вища

13

13

Бортник В.В.

1978

вища

11

         

 

 

Структура

  учасників професійної спільноти

   КЗДО (ясла-садок) № 304 КМР

 

П.І.Б. слухача

РМО, П.І.Б. керівника

Категорія слухача

Вікові професійні спільноти

Бортник В.В.

 

Вихователь

Онишко С.С.

 

Вихователь

Савич Л.М.,

 

Вихователь

Монастирна Т.В., Смалена А.В.

 

Вихователь

Ткачук О.І., Хархелі О.П.

 

Вихователь

Професійні спільноти спеціалістів

 

Практичних психологів

Практичний психолог

Семеренко В.Є.

Музичних керівників

Музичний керівник

Горбатенко О.В., Муращик М.О.,   Леонова В.О

Творча група

 

       

 

План курсової перепідготовки

 

Зміст роботи

П.І.П.

Термін

Відпо-відальний

1

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки. Педагогів направити на курси підвищення кваліфікації при КВНЗ " ДАНО"

Семеренко В.Є.

Монастирна Т.В.

Горбатенко О.В.

Леонова В.О.

Впро-довж року

Директор

2

Забезпечити завданнями педагогів, які будуть підвищувати кваліфікацію у 2024–2025 н.р.

 

Впро-довж року

Методист

3

Вивчати рівень педагогічної майстерності вихователів в докурсовий і після курсовий період.

 

Постійно

Методист

4

Визначити зміст самоосвіти кожному педагогу самостійно, відповідно до його професійних потреб, інтересів, планів. Забезпечити організаційний і методичний супровід самоосвіти педагогів

 

Постійно

Методист

 

 

 

 

Циклограма  атестаційної комісії

                                                                

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

Охопити атестацією вихователів: Семеренко В.Є.

Монастирна Т.В.;Горбатенко О.В.;Леонова В.О.  Ознайомити педагогів, які атестуються з Положенням про атестацію педагогічних працівників, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 р. за № 1649/38985.

Вересень

Директор

 

2

Підготувати та розмістити на методичному стенді інформацію про документи, які регламентують проведення атестації педагогів

До 15.09

 

Методист

 

3

Оформити розділ «Атестація педагогічних працівників» на сайті дитячого садка

До 20.09

Методист

 

4

Засідання атестаційної комісії:

  • розгляд поданих документів; допуск педагогів до атестації; затвердження списків педагогів, які атестуються;
  • співбесіда з педагогами з питання складання індивідуального плану підготовки і проходжен-ня атестації, умов проведення атестації;
  • розгляд заяв педагогічних працівників про проходження чергової або позачергової атестації, або відмова від неї

Жовтень

Методист

Атеста-ційна комісія

 

5

Відвідування занять та перегляд онлайн занять і вивчення досвіду роботи педагога, що атестується   

жовтень –березень

Директор

Методист

 

6

Розподіл обов’язків між членами атестаційної комісії. Видати наказ з питань атестації педагогічних працівників

Жовтень

   

7

Хід вивчення системи роботи вихователів, які атестуються, членами атестаційної комісії. Вироблення рекомендацій окремим категоріям педпрацівників, які атестуються.

Грудень

Методист

 

8

Результати вивчення роботи пед.працівників, які атестуються, на основі відвіданих занять, заходів, даних анкетування серед колег, батьків, висновків методичних об’єднань. Розгляд атестаційних матеріалів педагогів

Лютий

Методист

 

9

Звіти вихователів на робочих місцях та розгляд атестаційних матеріалів педагогів та прийняття попередніх рішень.

Березень

Методист

 

10

Підсумки атестації педагогічних працівників.

Підсумкове засідання (згідно план-графіку)

Видати наказ «Про підсумки атестації педагогічних працівників у 2025р.»

Квітень

Методист

 

 

Підвищення професійної компетентності

№ з/п

 

Зміст роботи

Термін

Відпові-дальний

Примітки

1.

Опрацювати документи, матеріали законодавства України про освіту, новинки науково-методичної літератури, поради, пам’ятки під час дії воєнного стану

щомісяця

 

 

 

 

2.

Провести співбесіди з педагогами з питань особливостей педагогічно-методичних вимог до роботи з дітьми кожної вікової групи. Врахування рекомендацій під час воєнного стану в роботі з дітьми.

вересень

 

 

 

3.

Формувати методичне середовище та професійну взаємодію з колегами, тобто участь у колективних та групових інноваційних формах методичної роботи.

постійно

 

 

4.

  • Сформувати гнучку систему безперервної освіти педагогів.

систематично

 

 

5.

Визначити тему та зміст самоосвіти кожному педагогу самостійно, відповідно до його професійних потреб, інтересів, планів. Забезпечити організаційний і методичний супровід самоосвіти педагогів.            

постійно

 

 

6.

  • Створити інформаційно-освітній простір з рівноправним доступом всіх педагогів до інформаційно-освітніх ресурсів.

постійно

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вересень

Місячник «Увага!!! Діти на дорозі»

День - дошкілля

 

I Діяльність структур колегіального управління

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

 

Опрацювати документи, матеріали законодавства України про освіту, новинки науково-методичної літератури, поради, пам’ятки під час військового стану

протягом місяця

 

директор

методист

 

 

2

 

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності педагогів забезпечити участь кожного педагога в роботі районних та садових методичних заходів

згідно з планом роботи ІМЦ,

 

директор методист

 

 

3

 

Опрацювання документів, матеріалів законодавства України про освіту, новинки науково-методичної літератури, поради, пам’ятки під час періоду дії правового режиму воєнного стану

постійно

 

методист

 

 

4

Провести співбесіди з педагогами з питань особливостей педагогічно-методичних вимог до роботи з дітьми кожної вікової групи. Врахування умови роботи під час військового стану  в роботі з дітьми

протягом місяця

 

директор

методист

 

 

5

Визначити зміст самоосвіти кожному педагогу самостійно, відповідно до його професійних потреб, інтересів, планів. Забезпечити організаційний і методичний супровід самоосвіти педагогів  

протягом місяця

 

методист

 

 

7

 

З метою підвищення якості освітнього процесу та фахової майстерності педагогів:

  • проводити взаємовідвідування занять між колегами:
  • здйснювати контроль за підготовкою педпрацівників до робочого дня та веденням ділової документації згідно вимог

протягом року

директор методист

 

8

Засідання педагогічної ради № 1: «Основні орієнтири нового навчального року у формуванні різнобічно розвиненої особистості»

1. Огляд плану роботи на навчальний рік. Визначення пріоритетів та завдань для навчального закладу на рік. Розподіл обов’язків між педагогами та визначення головних напрямів роботи

2. Розгляд питань щодо самоосвіти та підвищення кваліфікації педагогічного колективу. Визначення основних заходів, спрямованих на підвищення професійного рівня педагогів

3. Затвердження освітніх програм та розкладу організованої навчально - пізнавальної діяльності дошкільників (Обговорення, затвердження)

4. Про матеріали серпневої конференції педагогічних працівників

5. Затвердження плану роботи творчої групи.

6. Презентація дидактичного матеріалу і навчально-методичних посібників до нового навчального року. Обговорення питань щодо організації навчального процесу

7. Обговорення питань щодо забезпечення безпеки дітей в навчальному закладі. Розгляд плану дій у разі надзвичайних ситуацій

8. Різне. повідомлення про різноманітні заходи, проведені у літній період; внесення пропозицій щодо вдосконалення роботи ЗДО. Обговорення та вирішення поточних питань, що стосуються діяльності ЗДО

30.08

директор методист

 

 

 

методист

 

 

 

 

 

 

методист

 

 

 

 

методист

 

 

 

директор

 

 

методист

творча група

 

 

 

директор

 

 

методист

 

 

 

6

Сприяти публікацій матеріалів педагогів у педагогічній пресі та інтернет ресурсах

 

протягом року

педагоги

 

7

Провести презентацію та обговорення навчально-методичної літератури відповідно до річних завдань роботи педагогічного колективу

протягом року

директор методист

 

8

Діагностика педмайстерності педагогічних працівників ЗДО

 

до 20.09

методист

 

9

Забезпечення умов для  навчання та оволодіння педагогами інформаційно-комунікаційними технологіями та їх широкого використання в освітньому процесі ЗДО

 

протягом року

директор методист

 

10

Консультація для вихователів: «Створення атмосфери патріотизму та національної гордості в середині дошкільного закладу»

 

протягом місяця

методист

 

11

Організація та проведення навчання з питань безпеки та охорони здоров'я

 

протягом місяця

методист

 

 

 

II Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності

 

Зміст роботи

Форма відображення

Вид контролю

Термін проведення

Відповідаль-

ний

1

 

Готовність до нового навчального року

довідка, наказ

 

підсумко-вий

02.09-06.09

директор методист

2

Робота щодо вивчен-ня правил дорожньо-го руху та ОБЖ

картка аналізу

оператив-ний

2 тиждень

директор методист

3

Організація ранкового прийому та підготовка до робочого дня

картка аналізу

оператив-ний

протягом місяця

директор методист

 

III Організаційно –педагогічна робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

З метою мотиваційної готовності дітей до навчання в школі організувати участь вихованців закладу  в урочистих подіях на честь свята у КЗШ №79 «1 вересня – День знань»

 

1 вересня

вихователі

старших груп

 

2

Систематично проводити  «Дні здоров'я»

остання п’ятниця місяця

інструктор з фіз. вих.

 

3

З метою підвищення якості організації перспективності та наступності в роботі ЗДО та школи ознайомитись з програмою першого класу

 

протягом місяця

методист

 

4

Створення бази даних дітей неохоплених дошкільною освітою

 

до 06.09

вихователі всіх груп

 

5

Створення бази даних дітей пільгового контингенту ЗДО

протягом року

директор методист

 

 

6

Провести анкетування для визначення потреб та вимог батьків до дошкільної освіти і задоволенні їхніх потреб у додаткових освітніх послугах

 

протягом місяця

директор методист

 

7

Провести тиждень правил вуличного руху.

 

2 тиждень

вихователі

 

8

Відзначення міжнародного Дня миру (проведення тематичних занять, бесід, присвячених миру)

20.09

вихователі

 

9

Виставка малюнків «Я люблю свою країну».

 

13.09

вихователі

 

10

Поповнити в групах ігрове та навчальне  середовище:

-атрибути для сюжетних ігор

 

протягом року

вихователі

 

 

11

Консультації он-лайн на сайті закладу відповіді на запитання (за потребою батьків)

 

 

постійно

 

аміністра-ція

 

12

Сприяння взаємодії між педагогічним колективом та батьками дітей з метою покращення якості навчання та виховання дітей

постійно

адміністра-ція

 

13

Організація ігрового та розважального заходу до  Дня знань: «День знань - крок до нових відкриттів»

 

02.09

методист

музичний керівник вихователі

 

14

«Дитячий олімпійський день» до Дня фізичної культури і спорту

06.09

інструктор з фізичного розвитку

 

 

Соціально- педагогічний патронат.

-збір інформації про неохоплених дошкільною освітою дітей;

-виконання нормативно-правової бази щодо аналізу стану охоплення дітей дошкільною освітою та залучення дітей п'ятирічного віку до здобуття дошкільної освіти;

-здійснювати консультативно - просвітницьку роботу з метою активного залучення сімей до освітнього  процесу

 

протягом місяця

методист

вихователі всіх груп

 

 

 

IV Робота методичного кабінету

 

                                 Зміст роботи

Термін проведення

Відповідаль-

ний

Примітки

1

Скласти та затвердити перспективни план атестації та підвищення кваліфікації

протягом місяця

директор

методист

 

2

Забезпечувати оновлення та поповнення інформації на сайті ЗДО та сторінці Facebook

постійно

методист

 

 

3

 

 

Активно використовувати в адміністративній діяльності та виховному процесі ресурси мережі Інтернет

 

протягом року

 

директор методист

 

4

 

 

Оформити пам’ятки, щодо дій під час  надзвичайних ситуацій та алгоритм дій під час повітряної тривоги

протягом місяця

 

методист

 

 

 

5

 

Огляд з підготовки груп до навчального року. Укомплектування груп згідно нормативним вимогам

02.09

директор методист

 

6

 

Оформити стенд: «Атестація педагогічних працівників у 2024 -2025 навчальному році».

до 20.09

методист

 

7

Діагностика потреб і можливостей закладу щодо патріотичного виховання

протягом місяця

 

методист

 

 

 

V Адміністративно – господарська робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

Нарада при директорі

 

вересень

директор

 

2

Комплектація вікових груп дітьми, педагогічними кадрами та обслуговуючим

персоналом

 

до 06.09

директор медсестра

 

3

Тарифікація педагогічних працівників

 

вересень

 

директор

 

4

Стан організації харчування

 

 

з 16.09-20.09

 

старша медсестра

завгосп

 

5

Перевірити надійність укріплення дитячих, іграшкових меблів, оформлення актів

 

 

до 01.09

директор завгосп

 

6

Контроль за економним використанням електроенергії, води

протягом року

завгосп

працівники ЗДО.

 

7

Здійснювати контроль за ефективністю та раціональністю використання бюджетних асигнувань та благодійних надходжень

 

щомісяця

голова БК

директор

 

8

 

Загальні збори трудового колективу.

 

1.1. Звіт керівника закладу про результати роботи за останній рік, плани на наступний рік.

1.2. Про внутрішнього трудового розпорядку.

1.3. Презентація результатів анкетування батьків та працівників закладу щодо рівня задоволення роботою та пропозиції щодо покращення якості надання послуг.

1.4. Обговорення проблемних питань, які виникли у роботі закладу протягом останнього року, та пошук шляхів їх подолання.

 

 

вересень

 

 

 

директор

 

 

голова ПК

 

вихователь-методист,

 

 

директор

 

 

 

 

 

Жовтень

 

Тиждень безпеки життєдіяльності

 

I Діяльність структур колегіального управління

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

 

 

Участь у роботі професійних спільнот та асоціацій для обміну досвідом та підвищення кваліфікації

 

протягом

року

 

директор

 

 

2

 Семінар-практикум: «Ми українці і нам є чим пишатись»

- лекція про національну ідентичність, історію та культуру свого народу;

- групова робота: визначення та обговорення цінностей та традицій, що важливі для учасників:

- вправи та ігри, спрямовані на зміцнення національної ідентичності та формування громадянських позицій;

- обговорення результатів практичної роботи;

- підведення підсумків

 

17.10

методист

 

 

методист

 

психолог

методист

 

2

 

 

Педагогічна година «Роль патріотичного виховання в формуванні громадянської свідомості дітей дошкільного віку»

 

 

04.10

 

методист

 

 

3

Методична рада.

1. Аналіз методичної роботи за минулий рік.

2. Планування роботи на навчальний рік, обговорення нових державних стандартів дошкільної освіти

3. Обговорення питань з підвищення кваліфікації педагогів

08.10

 

 

методист

 

 

 

 

 

4

Консультація для вихователів «Організація мовних ігор та занять для формування культури українського мовлення у дітей»

 

протягом місяця

 

методист

 

 

5

Консультація для вихователів Модель «Зміцнення психічного здоров’я дошкільника

протягом місяця

 

практичний психолог

 

6

Підтримка формування професійної ідентичності педагогів та підвищення їх мотивації до професійного розвитку

протягом року

методист

 

7

Колективний перегляд:

1. Відкрите заняття з екологічного виховання «Енергозбереження – це просто» (старший вік)

2.«Інтегроване заняття «І дорослі, й малюки — полюбляють всі казки» (молодша група)

протягом місяця

 

Ткачук О.І.

 

 

   Муращик   М.О.

 

 

II Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності

 

Зміст роботи

Форма відображення

Вид контролю

Термін проведення

Відповідаль-

ний

1

Проведення ран-кової гімнастики.

картка аналізу

 

оперативний

 

протягом місяця

директор методист

2

Зміст та якість планування.

картка

аналізу

оперативний

протягом місяця

директор методист

3

Організація занят-тя з розділу прог-рами «Мовлення дитини».

картка

аналізу

попереджу-

вальний

протягом місяця

директор методист

 

III Організаційно –педагогічна робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

Організація виховної роботи з батьками дітей, зокрема проведення зустрічей, батьківських зборів, консультацій та семінарів щодо патріотичного виховання

протягом місяця

вихователі

 

2

День без іграшок

22.10

вихователі

 

3

Проведення осінніх свят та розваг

протягом місяця

муз. керівник

 

 

4

Семінарське заняття практичного психолога  «Надолуження освітніх втрат в роботі з дітьми»

 

психолог

вихователі

 

 

5

Забезпечити постійну інформованість батьків про роботу закладу на час дії правового режиму воєнного стану

постійно

методист

 

6

Загальні батьківські збори:

 

1 «Поєднання зусиль ЗДО і сім'ї у формуванні особистості дитини»                         

2. Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану                                  

3. Представлення команди педагогів ЗДО та ознайомлення з планом роботи на навчальний рік

4. Вибори  батьківського комітету.

5. Інформування про особливості догляду за дітьми, їхнє харчування та режим дня

Групові батьківські збори:

3-й рік життя

1. Проведення занять онлайн з дітьми

2. "Я сам!" - умови розвитку дитини в період кризи трьох років

 

3.Прищеплення культурно – гігієнічних навичок та навичок самостійності дітям раннього віку

4. Завдання і зміст освітнього процесу на рік

4-й рік життя

1. Проведення занять онлайн з дітьми

2. Особливості психологічного і фізичного розвитку малят 4-го року життя

3.Завдання і зміст освітнього процесу на навчальний рік 

 

5-й рік життя

1. Проведення занять онлайн з дітьми

2.Особливості психологічного і фізичного розвитку малят 5-го року життя

3. Секрети батьківської педагогіки. Пріоритети сімейного виховання

 4. Завдання освітнього процесу в групі дітей 5 – го року життя

 

6-й рік життя

1. Проведення занять онлайн з дітьми

2.Особливості розвитку дитини 6-ти річного віку та завдання виховання

3. Правова освіта майбутніх першокласників та їх батьків

4. Цілісний підхід педагогів і батьків до розвитку і виховання старших дошкільників

06.10

 

директор

 

методист

 

директор

 

голова БК

 

медсестра

 

 

практичний психолог

вихователі

 

 

 

 

 

 

 

практичний психолог.

вихователі

 

 

 

практичний психолог.

вихователі

 

 

 

 

 

 

 

практичний психолог.

вихователі

 

7

Виставка малюнків «Красу дарує нам осіння днина – жовтеньке листячко й червону горобину»

 

протягом місяця

вихователі

 

8

Виставка сімейної творчості "Гарбуз FEST" (поробки з гарбуза).

 

18.10

вихователі

 

9

«Мелодії світу: музичне свято» до Міжнародного дня музики

 

02.10

музичний керівник

 

10

Заходи до дня працівників освіти:

  • конкурс на кращу листівку для працівників освіти;
  • концерт малят до Дня працівників ЗДО: «Маленькі артисти вітають наших наставників»

 

перша неділя жовтня

 

методист

вихователі музичний керівник

 

11

«Козацькі забави»: розваги на честь Дня українського козацтва

14.10

методист

вихователі

 

12

Провести Тиждень з медіаграмотності в рамках Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності

28.10. – 31.10.

вихователі

 

 

 

 

IV Робота методичного кабінету

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

Оновити інформаційний стенд «Методичний вернісаж»

Ознайомлення з новими авторськими програмами і методиками, рекомендованими РВО, новинками науково-методичної літератури, педагогічними виданнями

протягом місяця

методист

 

2

Доповнити інформаційну папку з розділу «Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану»

протягом місяця

методист вихователі

 

3

 

Педагогічна  година: основні напрямки освітньої роботи у новому навчальному році 

протягом місяця

методист

 

4

 

 

Методичні посиденьки «Технології національно-патріотичного виховання в дошкільному віці»

 

04.10

 

 

методист

 

 

 

5

 Створення інформаційно-методичних матеріалів для вихователів та батьків щодо патріотичного виховання, таких як буклети, пам'ятки, рекомендації

протягом року

вихователі

 

6

Консультації:

«Психологічні практики для поновлення ресурсів та посилення життєстійкості» «Інтернет - ресурси для створення матеріалів в дистанційній освіті дошкільнят»

«Безпека під час війни»

«Співпраця з родиною – запорука успіху у вихованні дітей-дошкільнят»

протягом місяця

 

практичний психолог

 

методист

 

7

Підготовка методичних рекомендацій для педагогів:

- з вивчення сімей та дитячого колективу

- з розпізнавання ознак насильства різних видів щодо дітей

- створення безпечного освітнього середовища в КЗДО вільного від насильства та булінгу

- організація роботи "скриньки довіри"

- самооцінка закладу за показниками безпеки, комфортності , інклюзивності

протягом місяця

 

практичний психолог

 

методист

 

8

Моніторинг (початок року)

протягом місяця

методист

 

 

 

 

 

 

V Адміністративно – господарська робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відповідаль-

ний

Примітки

1

Удосконалювати матеріально-технічну базу дошкільного закладу

щомісячно

директор

 

2

Перевірка дотримання робітниками інструкцій з охорони праці та інструкцій під час дії воєнного стану

протягом місяця

завгосп

 

3

Рейд – перевірка готовності ЗДО до опалювального періоду

до 07.10

завгосп

 

4

Забезпечити своєчасне проходження медичного обстеження працівників

протягом місяця

медична сестра

 

5

Підготовка території ЗДО до зимового періоду

протягом місяця

завгосп

 

6

Нарада при директорі

протягом місяця

директор

 

7

Засідання ради закладу.

1.Звіт керівника закладу про роботу за попередній період

2.Аналіз роботи педагогічного колективу за попередній період

3.Обговорення проблем та завдань на поточний період

4.Розгляд питання щодо організації та проведення свят та заходів, спрямованих на підвищення інтересу дітей до навчання та розвитку творчих здібностей

протягом місяця

 

 

 

голова ради

директор

 

 

голова ради

 

 

методист

 

 

 

 

8

Контроль роботи завгоспа щодо:

-своєчасного завезення, збереження продуктів харчування;

-виконання режиму економії води та електроенергії згідно з лімітами

протягом місяця

завгосп

 

9

Підготувати комору для завозу овочів на зимовий період

протягом місяця

завгосп

 

10

Забезпечити дошкільний заклад пісочно-сольовою сумішшю для посипання доріжок під час ожеледиці

протягом місяця

завгосп

 

 

                                                               Листопад

 

Листопадова акція «Здорова дитина – майбутнє України!»

 

I Діяльність структур колегіального управління

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

 

 

 

З метою підвищення якості проведення атестації вивчити систему роботи педпрацівників, які підлягають черговій атестації

Співбесіда з вихователями з питання  складання індивідуальних планів підготовки і проходження атестації Горбатенко О.В.; Леонова В.О.; Монастирна Т.В.; Семеренко В.Є.

Використовуючи метод “презентації досвіду” та “портфоліо” атестуючим педагогам створити картотеку електроних навчально – пізнавальних фільмів, мультфільмів,  дидактичних посібників

протягом місяця

директор члени атестаційної комісії

 

2

Засідання педагогічної ради №2

«Патріотична педагогіка – формування основ національної свідомості дошкільника»

1.Виконання рішень попередньої педагогічної ради

2.Презентація досвіду та успішних практик роботи із формування національної свідомості та патріотизму

3.Обговорення можливостей впровадження нових методів та технологій у виховний процес, які сприяють формуванню національно-патріотичного світогляду дітей

4.Дискусія про роль батьків та громадськості у формуванні національно-патріотичної свідомості дітей та можливості співпраці з ними

5.Аналіз діяльності ЗДО щодо формування національно-патріотичного виховання дітей. (довідка)

26.11

директор методист

 

 

методист

 

вихователі

 

 

 

творча група

 

 

психолог

 

 

методист

 

3

Колективний перегляд: «Майстерня чарівників: творимо своїми руками»

 

протягом місяця

 

Горбатенко О.В.

 

4

Консультація для вихователів: «Використання ігрових методів для розвитку національної свідомості та патріотичних почуттів у дітей»

«Як налагодити тісну взаємодію з батьками онлайн в умовах воєнного стану»

протягом

місяця

методист

 

5

Сприяння формуванню та розвитку інтелектуальної спільноти в закладі дошкільної освіти, забезпечення взаємодії та співпраці між педагогами

протягом року

 

методист

 

7

Педагогічна година: "Система заходів для розвитку патріотизму та почуття належності до своєї країни в дошкільному закладі"

 

 

 

 

II Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності

 

Зміст роботи

Форма відображення

Вид контролю

Термін проведення

Відповідаль-

ний

1

Професійна майстер-ність вихователів, які атестуються

картка аналізу

оперативний

до березня

директор методист

2

Ведення  вихователями  ділової  документації.

картка аналізу

оперативний

протягом місяця

директор методист

3

Організація та прове-дення заняття з фізич-ного розвитку

картка

аналізу

оперативний

протягом місяця

директор методист

4

Аналіз реалізації формування основ національної свідомості дошкільників

довідка до педради

тематичний

11.11-15.11

директор методист

 

III Організаційно –педагогічна робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відповдаль-

ний

Примітки

1

Надавати батькам інформацію про умови перебування дітей в ЗДО (також про умови перебування дітей в укритті під час повітряної тривоги)

постійно

директор методист

вихователі

 

2

 

 Взаємовідвідування уроків і занять вихователями ЗДО і учителями

листопад -квітень

методист

 

3

Постійно інформувати батьків про законодавчі акти з питань охорони дитинства та материнства і їх соціального захисту

 

протягом року

 

директор

 

4

Конкурс-презентація розвивальних осередків

13.11.

вихователі

 

5

Консультація:

Виховання культурно – гігієнічних навичок та самостійності у дітей дошкільного віку – запорука їх здоров’я

Мобільне обладнання ігрових зон як майданчик для розвитку творчої уяви дошкільників

протягом місяця

методист

 

6

Тиждень дитинства

День 1. Ми - маленькі громадяни рідної України

День 2. Наші права та обов’язки

День 3. Сім’я. Найближчі родичі

День 4. Ми маємо право…

День 5. Веселімося, бо в нас свято кожен час

04.11-08.11

методист вихователі

 

6

Регулярне підвищення кваліфікації вихователів та педагогічного колективу з питань патріотичного виховання, участь у семінарах, тренінгах, конференціях.

протягом року

методист

 

 

IV Робота методичного кабінету

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

Забезпечення накопичувального фонду наукових та методичних матеріалів: статті, інструктивно-методичні матеріали, тощо (журнал «Дошкільне виховання»)

 

протягом  року

 

методист

 

2

 

Надання методичної допомоги вихова-телям, які атестуються

протягом  року

директор методист

 

3

Вивчення досвіду провідних педагогічних колективів з патріотичного виховання та адаптація цього досвіду для використання в своїй роботі

протягом місяця

методист

вихователі

 

4

Формувати методичне середовище та професійну взаємодію з колегами, тобто участь у колективних та групових інноваційних формах методичної роботи

постійно

 

 

5

Затвердження сценаріїв новорічних свят (онлайн розваг)

08.11.

 

 

6

Здійснювати індивідуальне консультування молодих вихователів «Все про сучасне заняття»

Систематичне ведення щоденника з підвищення професійного рівня педагога, як обов’язкової документації

 

 

 

7

Забезпечувати систематичну роботу з ПК «Курсу сайту для ЗДО», сайт закладу та підтримку баз даних в актуальному стані

протягом року

директор методист

 

 

 

 

 

 

 

V Адміністративно – господарська робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відповідаль-

ний

Примітки

1

Провести інвентаризацію та списання майна

до 29.11

завгосп кастелянка

 

2

Залучати спонсорські кошти та благодійні внески на оновлення матеріально-технічно бази закладу

протягом року

завгосп

 

 

3

Перевірка ведення документації з організації харчування.

протягом місяця

директор

 

4

Проводити з працівниками закладу теоретичні та практичні заняття з ЦЗ та дії працівників за сигналом повітряної тривоги

 

1р. в кв.

керівник ЦЗ

призначена особа з ЦЗ

 

5

Аналіз відвідування дітьми дошкільного закладу. Правильність ведення табелів відвідування

до 15.11

директор

 

6

Контроль за раціональним витрачан-ням електроенергії та води.

протягом місяця

директор

 

7

Забезпечити заклад інвентарем для чищення снігу

протягом місяця

завгосп

 

8

Нарада при директорі

протягом місяця

директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Грудень

Місячник безпечного поводження на водних об`єктах.

Всеукраїнський тиждень права.

Груднева акція «Вогонь друг – вогонь ворог!»

 

I Діяльність структур колегіального управління

 

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

 

 

Організація педагогічної діагностики з метою визначення потреб педагогів у професійному розвитку та підготовки індивідуальних планів розвитку педагогічних працівників

II половина місяця

методист

 

 

 

2

Консультація для вихователів: «Підвищення якості освітньої діяльності в дошкільному закладі»

протягом місяця

методист

 

 

3

Колективний перегляд: Інтегроване заняття до Дня Збройних Сил України (виготовлення оберегів захисникам).

 

протягом місяця

 

Савич Л.М.

 

4

Засідання методичної ради

«Національно-патріотичне виховання здо-бувачів освіти – важливе питання сьогодення»

1.Обговорення питань змісту національно-патріотичного виховання

2.Обговорення значення поняття «національно-патріотичне виховання» та його складових

3.Розгляд питань впровадження національно-патріотичного виховання в роботу ЗДО та педагогічний процес.

4.Обговорення важливості співпраці з батьками у національно-патріотичному вихованні дітей

14.12

 

 

 

 

методист

 

 

методист

 

 

вихователі

 

методист

 

 

5

Впровадження сучасних підходів та інноваційних технологій в навчально-виховний процес з метою покращення якості освіти

протягом року

методист

 

6

Ознайомлення педагогічних кадрів зі стандартами української мови та вимогами до її викладання в дошкільному закладі

протягом місяця

методист

 

7

Педагогічна година: «Створення безпечного середовища для дітей у дошкільному закладі: організація правил поведінки, забезпечення безпеки дитини під час руху, гри та відпочинку».

20.12

 

 

 

II Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності

 

Зміст роботи

Форма відображення

Вид контролю

Термін проведення

Відпові-дальний

1

 

Організація та прове-дення святкових ранків.

картка аналізу

оперативний

 

протягом року

директор методист

2

 

Організація занять з художньо-продуктивної діяльності.

картка аналізу

 

оперативний

протягом місяця

директор методист

3

Готовність вихова-телів до організованої нав-чально-пізнавальної діяльності дітей.

картка аналізу

вибірковий

протягом місяця

директор методист

III Організаційно –педагогічна робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

Оформлення групових кімнат до Новорічних свят

до 06.12

вихователі

 

2

 Виставка малюнків «Зима - чарівниця»

до 13.12

вихователі

 

3

Виставка вертепів «Різдвяні інсталяції»

до 20.12

вихователі

 

4

Розвага «Андріївські вечорниці»

13.12

музичний керівник вихователі

 

5

«Солодкий сон в очікуванні Миколая»: піжамна вечірка до Дня святого Миколая

19.12

музичний керівник

вихователі

 

6

Підготовка та проведення Новорічних свят.

протягом місяця

музичний керівник,

вихователі

 

7

Залучити батьків до участі в підготовці та проведенні новорічних свят

протягом місяця

 

 

8

Лялькова вистава «Різдвяна рукавичка» або «Рукавичка на новий лад»

26.12

музичний керівник,

 

 

9

Групові батьківські збори

3-й рік життя

1. «Як формується мовлення малюка ? Види затримок мовленнєвого розвитку та шляхи їх подолання»

2.«Що під силу зробити батькам, аби їх дитина заговорила вчасно й правильно?»

3. Дитина – член сімейного колективу .

4-й рік життя

 1.Великі права – маленької дитини

2.«Десять золотих правил» виховання щасливих дітей за В.Клайком

3.Як порушуються права дитини в сім'ї

5-й рік життя

1.Причини емоційних порушень у дошкільному віці

2.Розвиток та корекція емоційної сфери

3.Профілактика простудних захворювань

6-й рік життя

1.Розвиток емоційного інтелекту як передумова розвитку  інноваційної особистості

2.Складові емоційного інтелекту дош-кільників. Засоби боротьби з негатив-ними емоціями

3.Профілактика простудних захворювань

 

вихователі

психолог

 

 

 

 

 

 

вихователі

психолог

 

 

 

 

вихователі

психолог

 

 

 

вихователі

психолог

 

 

 

IV Робота методичного кабінету

 

                                 Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

Надавати методичну допомогу педагогічним працівникам щодо підвищення  професійної, підготовки та проведення освітнього процесу з дітьми, роботи з батьками вихованців

протягом місяця

вихователі

 

2

Доповнювати розвивальне середовище у групах ЗДО новими матеріалами

протягом року

вихователі

 

 

3

Розробити методичні рекомендації: «Навчання та розвиток патріотичного виховання в дошкільному закладі»

протягом місяця

методист

 

4

Здійснювати консультації для батьків щодо електронної реєстрації дітей в ЗДО

протягом року

методист

 

5

Створення та використання методичних матеріалів для формування культури українського мовлення у дітей

протягом року

методист

 

 

V Адміністративно – господарська робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відповідаль-

ний

Примітки

1

Нарада при директорі

протягом місяця

директор

 

2

Контроль за виконанням правил пожежної безпеки під час новорічних свят

з 09.12 по 20.12

завгосп

 

3

 Рейд – перевірка виконання працівниками та дітьми в музичній залі вимог безпеки життєдіяльності

03.12 по 05.12

 

завгосп  методист

 

4

Повірка ваг на харчоблоці

протягом місяця

завгосп

 

5

Забезпечити необхідний тепловий режим в ЗДО. Постійний контроль

протягом місяця

завгосп

 

                                                           

                                                             Січень

 

I Діяльність структур колегіального управління

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ка

1

Створення позитивної мовної атмосфери в закладі, де українська мова є основною мовою спілкування, а педагоги та батьки є прикладом правильної вимови та вживання української мови

постійно

директор методист

 

2

 Семінар: «Особливості формування культури українського мовлення як основи формування національно -патріотичних почуттів»

1.Розгляд проблеми формування культури українського мовлення в контексті національно-патріотичного виховання.

2.Аналіз стану сучасного мовленнєвого середовища та виявлення проблем, пов'язаних з використанням української мови.

3.Практична частина: Вправи на вивчення правил української мови: виконання завдання на засвоєння правильної вимови, правопису та граматики української мови;

4.Мовленнєві ігри - ігри для покращення рівня знання української мови та вивести її використання на новий рівень;

5.Дискусії та взаємодія: використання української мови та вивчення нових аспектів її використання.

6.Підведення підсумків: учасники резюмують отримані знання та враження від семінару-практикуму.

Рефлексія: учасники аналізують свої досягнення та визначають дії, які допоможуть їм покращити свій рівень володіння українською мовою;

21.01

 

 

 

 

методист

 

 

 

методист

 

 

 

 

практичний психолог

 

 

 

творча група

 

 

вихователі

 

методист

 

3

Колективні перегляди

«Квест до дня української мови «Ти наше диво калинове, кохана материнська мово!» (старша група)

Заняття з народознавства: "Вінок калиновой сплітаю із звичаїв рідного краю» (середня група)

протягом місяця

Монастирна  Т.В.

 

 

Смалена А.В.

 

4

Консультація: «Феномен професійного вигорання: причини виникнення та шляхи подолання»

протягом місяця

практичний психолог

 

5

Консультація для вихователів: «Використання пісень, танців та інших народних традицій для національно-патріотичного виховання в дошкільному закладі»

протягом місяця

музичний керівник

 

5

Педагогічна година: «Створення безпечного середовища для дітей у дошкільному закладі: організація правил поведінки, забезпечення безпеки дитини під час руху, гри та відпочинку»

 

методист

 

 

II Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності

 

Зміст роботи

Форма відображення

Вид контролю

Термін проведення

Відповідаль-ний

1

 

 

Аналіз проведення музичного заняття.

картка аналізу

попереджу-вальний

протягом

місяця

 

директор методист

2

Організація спостереження.

картка аналізу

вибірковий

протягом місяця

директор методист

3

Організація трудової діяльності дітей.

картка аналізу

оперативний

протягом місяйця

директор методист

 

III Організаційно –педагогічна робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Примітка

1

Доповнення куточків природи живими об’єктами та кімнатними рослинами відповідно до вимог програми

протягом місяця

вихователі всіх групи

 

2

Розвага «Святкування Коляди –  українська традиція"

06.01

муз. керівник

 

3

Експериментальна лабораторія: проведення цікавих дослідів та наукових експериментів.

 

протягом місяця

вихователі ст. групи

 

4

Спільне засідання «круглого столу» з питання формування готовності дітей старшого дошкільного віку за програмою «Українське дошкілля»

протягом місяця

методист

вихователі старшої групи

 

5

Інтегроване заняття до свята Водохреща «Хочу Вам відкрити таємницю - що вода і музика сестриці»

«Пожежнй - рятувальник – це вже не професія, а спосіб життя» тематичні заняття до Дня працівника пожежної охорони

08.01

 

 

 

 

муз. керівник

 

 

вихователі всіх груп

 

6

Заходи до Дня Соборності України:

  • проведення тематичних занять, присвячених історії та культурі України;
  • розповіді про видатних діячів України, які боролися за її незалежність та об'єднання;
  • конкурси, ігри та розваги, пов'язані з українською традицією;
  • декламування віршів та співи українських пісень;
  • розмальовка національних символів та прапора України.

 

 

22.01

 

 

методист

вихователі

 

7

Санітарно - просвітня робота Провести бесіди та лекції для батьків з питань раціонального харчування дітей, профілактики різних інфекційних захворювань

протягом місяця

медсестра

 

8

Заходи до Дня затвердження Державного прапора України:

  • проведення занять, присвячених історії та символіці України;
  • розповіді про значення національного прапора України та його історію;
  • виготовлення національних символів та прапора України з паперу, тканини, пластиліну тощо;
  •  розмальовка національних символів та прапора України

 

 

28.01

 

 

методист

вихователі

 

 

IV Робота методичного кабінету

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Примітки

1

Залучати педагогів до вивчення та впровадження інноваційних педагогічних технологій, методик, програм

протягом року

директор методист

 

2

З метою надання методичної допомоги систематично здійснювати контроль за самоосвітою педагогів

протягом року

директор методист

 

3

Поповнення фонду методичного кабінету навчально-методичною літературою та інформативними матеріалами для педагогів, батьків і дітей з питань безпеки життєдіяльності

 

 

 

4

Розробка методичних рекомендацій для вихователів: "Навчання дітей правилам безпеки під час різних видів діяльності".

протягом місяця

методист

 

5

Консультація: Креативні підходи до організації безпечного  інформаційного середовища

протягом місяця

методист

 

6

Здійснювати постійний контроль за ефективним використанням наявної комп’ютерної техніки та мережі Інтернет

протягом року

методист

вихователі

 

 

V Адміністративно – господарська робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відповідаль-

ний

Примітки

1

Забезпечити необхідний тепловий режим в ЗДО. Постійний контроль

 

протягом місяця

завгосп

 

2

Санітарний стан приміщень та укриття

 

протягом місяця

медична сестра

 

3

Стан посуду  на групах. Відповідність санітарно – гігієнічним вимогам

протягом місяця

медична сестра

 

4

Оформлення річного статистичного звіту за формою    85-К

до 15.01.

директор

 

5

Провести перевірку стану електро-обладнання та електропроводки

 

 

 

 

6

Контроль за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку

 

 

 

7

Здійснювати контроль за відвідуванням та харчуванням  дітей в ЗДО

 

 

 

8

Виробнича нарада :

1.Виконання річного плану роботи закладу за січень

2 Дотримання санітарно-гігієнічних норм у ЗДО

 3.Стан роботи з профілактики дитячого травматизму, охорони життя та здоров’я дітей

4.Атестація працівників ЗДО

5.Обгороворення графіку відпусток працівників

6.Про роботу адміністрації зі зверненнями громадян

протягом місяця

директор

 

9

Контролювати роботу кухарів:

закладку продуктів харчування; технологію та якістю приготування страв; відповідність норм видачі порцій на групи.

постійно

директор

 

           

 

 

 

 

 

 

 

Лютий

 

I Діяльність структур колегіального управління

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

Засідання педагогічної ради № 3:  «Культура українського мовлення між учасниками освітнього процесу як основа формування національно-патріотичних почуттів»

1.Про виконання рішень попередньої педагогічної ради.

2.Розгляд теоретичних аспектів формування культури українського мовлення у дітей та дорослих.

3.Обговорення особливостей виховання культури українського мовлення в закладі дошкільної освіти та можливостей і шляхів підвищення рівня культури українського мовлення учасників освітнього процесу.

5.Обговорення взаємозв'язку між формуванням культури українського мовлення та формуванням національно-патріотичних почуттів.

6.Аналіз рівня культури українського мовлення учасників освітнього процесу. (за результатами тематичного вивчення).

13.02

директор методист

 

 

 

 методист

 

 

 

творча група

вихователі

 

 

творча група

вихователі

 

 

 

методист

 

2

Формувати візуальний образ дошкільного закладу:

- публікації в ЗМІ;

- участь у конкурсах, виставках;

- обговорення на зворотному зв’язку сайту закладу

постійно

методист

творча група

 

3

Проведення аналізу ефективності заходів, спрямованих на формування національної свідомості дошкільників, з метою вдосконалення роботи та досягнення кращих результатів

протягом місяця

директор методист

 

4

Колективний перегляд:

1. Заняття до Міжнародного дня рідної мови

«Інтегроване заняття-квест з використанням здоров’язберігаючих технологій «Дерево здоров’я»

2. Казкова майстерня: створення власних казок за допомогою ляльок, малювання та драматизації

 

протягом місяця

 

Бортник В.В.

 

Хархелі О.П.

 

5

 

Педагогічна година: «Впровадження інноваційних методів та технологій національно-патріотичного виховання та безпеки життєдіяльності в дошкільному закладі»

 

07.02

методист

 

 

6

Консультація для вихователів: «Розвиток професійних навичок та компетентностей педагогів дошкільного закладу»

протягом місяця

методист

 

 

 

 

II Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності

 

Зміст роботи

Форма відображення

Вид контролю

Термін проведення

Відповідаль-

ний

1

Аналіз реалізації формування культу-ри українського мов-лення між учасни-ками освітнього процесу

довідка до пед. ради

 

 

тематичний

 

04.02-07.02

директор методист

2

Аналіз логіко-мате-матичної діяльності

 

картка аналізу

попереджу-вальний

протягом

місяця

директор методист

3

Аналіз діяльності педагога під час освітньо-виховного процесу

 

картка аналізу

 

оперативний

 

 

протягом

місяця

 

директор методист

 

III Організаційно –педагогічна робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ки

1

Спільна конференція вихователів, батьків дітей старшого дошкільного віку, вчителів школи на тему: «Забезпечення наступності між дошкільним закладом та початковою школою»

протягом місяця

 

методист

завуч  школи

 

2

Розвага до Дня Стрітення Господнього

03.02

музичний керівник

 

3

Колективний перегляд:

1.Заняття з розвитку мови «Таємниці мови» захоплююча подорож до світу слів, творчі  мовні завдання.

2.Заняття з ОБЖД «Будь обачнішим малюк, гостре не бери до рук »

 

 

Леонова В.О.

 

 

Горбатенко О.В.

 

4

Міжнародний день рідної мови

21.02

методист

вихователі

 

5

Конкурс  «Кращий куточок сюжетно-рольових ігор»

 

25.02

вихователі

 

6

Заходи до Дня єднання: Мультимедійне заняття – віртуальні подорожі до різних країн світу, знайомство з культурами та традиціями «Юні мандрівники»

 

17.02

методист

вихователі

 

 

7

 

Майстер-клас: «Оберіг українського народу»

 

 

Муращик М.О.

 

 

 

 

 

IV Робота методичного кабінету

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Примітки

1

Поповнення новими матеріалами папки «Формування громадянської свідомості дітей дошкільного віку».

 

протягом року

 

методист

 

 

2

Консультації:

«Система роботи по формуванню національної свідомості патріотизму дітей дошкільного віку»

«Портфель знань та емоцій майбутнього школяра»

протягом місяця

методист

 

 

3

Про результати вивчення роботи педпрацівників, які атестуються, на основі відвіданих занять, заходів, даних анкетування серед колег, батьків, висновків методичних об’єднань.

Педагогічна майстерня (Творчий звіт вихователів які атестуються)

 

методист

атестаційна комісія

 

4

Школа педагогічної майстерності: «Психологічні ігри та вправи для розвитку комунікації  дітей дошкільного віку»

20.02

практичний психолог

 

 

V Адміністративно – господарська робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-даль

ний

Примітки

1

Засідання ради закладу

Тема: Звіт про виконання  комплексного плану роботи з охорони праці.

Контроль за журналом реєстрації інструктажів з працівниками.

протягом місяця

директор

 

2

 Ремонт дитячих меблів ( стільчиків, столів, ліжечок).

протягом місяця

завгосп вихователі

 

3

Стан кладових  приміщень, холодильників завгоспа.

протягом місяця

директор медична сестра

 

4

Забезпечити необхідний тепловий режим в ЗДО. Постійний контроль.

протягом місяця

завгосп, оператор котельні

 

5

Підтримувати у робочому стані систему водопостачання, опалювальну систему.

протягом місяця

завгосп директор

 

 

 

 

Березень

 

I Діяльність структур колегіального управління

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Приміт-ка

1

Шляхи досягнення балансу між традиціям та дистаційним навчанням  при організації освітньої діяльності в ЗДО (презентація).

протягом місяця

методист

 

2

"Атестаційний простір: узагальнення педагогічного досвіду"

Вивчення професійної діяльності педагогіч-них працівників адміністрацією навчального закладу.

Проведення творчих звітів вихователів та розгляд атестаційних матеріалів

Підсумкове засідання атестаційної комісії

Оформлення  документації з атестації

 

протягом місяця

директор

методист

 

3

 

Консультація для вихователів «Робота з батьками як партнерами в освітньому процесі».

«Розвиток хореографічних навичок у дітей дошкільного віку»

протягом місяця

методист

 

 

музичний керівник

 

4

Колективний перегляд: «Вшановуємо Кобзаря»

протягом місяця

Савич Л.М.

 

5

Семінар – практикум:

«Формування основ національної свідомості дошкільника шляхом розширення знань про Україну, її історію, культуру, природні багатства».

1.Ознайомлення з поняттям "національна свідомість" та її значенням, актуалізація знань про Україну, її історію, культуру та природні багатства;

2.Вивчення методів та прийомів формування національної свідомості у дошкільників.

3.Робота в малих групах над складанням плану заходів з формування національної свідомості у дошкільників;

4.Створення колективної мапи України та вивчення її географічного положення, символіки та визначних пам'яток;

5.Проведення рольової гри "Моє рідне місто" з метою формування позитивного ставлення до рідного міста та регіону;

6.Обговорення результатів роботи груп та підсумки семінару-практикуму.

 

14.03

 

директор

методист

 

 

методист

 

 

 

творча група

 

 

вихователі

 

 

 

вихователі

 

 

творча група

 

методист

 

 

II Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності

 

Зміст роботи

Форма відображення

Вид контролю

Термін проведення

Відповідаль-

ний

1

Організація театралі-зованої діяльності дошкільників (ігор-драматизацій)

картка аналізу

 

оператив-ний

 

 

протягом

місяця

директор методист

2

Аналіз методики проведення заняття з англійської мови

картка аналізу

оператив-ний

 

протягом

місяця

директор методист

3

Організація та проведення ранкової гімнастики

картка

аналізу

епізодич-ний

протягом

місяця

директор методист

 

 

III Організаційно –педагогічна робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відповідаль-

ний

Примітки

1

Виставка: «Весна красна вже прийшла» (дитячі роботи)

 

протягом місяця

вихователі

 

2

Провести святкові весняні ранки

 

до 07.03

муз. керівник

вихователі

 

3

Заходи до Дня Державного Гімну України:

  • розповідь про історію гімну України та його значення для нації;
  • прослуховування гімну та спільне співання;
  • показ відео-ролика про символіку держави та її значення для України.

 

 

10.03

 

 

муз. керівник

вихователі

 

4

 Знайомство з різними музичними інструментами, спів, танці та ритмічні ігри «Музичний калейдоскоп»

20.03

муз. керівник

вихователі

 

5

Театралізована вистава до Міжна-родного Дня театру

 

27.03

муз. керівник

вихователі

 

6

Проведення творчого конкурсу: «Дитячий садок –артмайданчик для успішної особистості»

протягом місяця

Творча група

 

7

Педагогічна година:

«Розвиток емоційного інтелекту та соціальних навичок у дітей дошкільного віку як засобу забезпечення безпеки життєдіяльності»

 

14.03

 

методист

 

 

 

 

 

IV Робота методичного кабінету

 

                                 Зміст роботи

Термін проведення

Відповідаль-

ний

Примітки

1

Постійно оновлювати відповідно до сучасних вимог навчально-методичне забезпечення освітнього процесу

протягом року

методист

 

2

Скласти графік проведення святкових ранків

 

до 1 березня

муз. керівник

 

3

Методична допомога вихователям, муз. керівникові у підготовці та проведенні тематичних днів, розваг

протягом місяця

методист

 

4

Продовжувати створювати на базі методичного кабінету картотеку передового педагогічного досвіду вихователів

 

протягом

місяця

методист

 

5

Консультації для вихователів

«Сторітелінг: мистецтво розповідання або як зацікавити й мотивувати дітей.

Музикування як невід’ємна складова музикотерапії»

протягом

місяця

методист

 

музичний керівник

 

 

V Адміністративно – господарська робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відповідаль-

ний

Примітки

1

Поповнення ігрових осередків іграшковим та дидактичним матеріалом

 

протягом місяця

вихователі

 

2

Перевірка наявності інструкції з пожежної безпеки та охорони праці у ЗДО

протягом

місяця

завгосп

 

3

Контроль за дотриманням посадових інструкцій працівників.

 

протягом місяця

директор

 

4

Контролювати завезення продуктів харчування, їхню якість та наявність сертифікатів якості.

 

протягом року

завгосп директор

 

5

Контроль за особовими справами працівників, обліком трудових книжок, своєчасне внесення записів про зміни у трудовій діяльності працівників

протягом місяця

директор

 

6

Проведення акції Зелена хвиля.

 

протягом місяця

директор

 

7

Заправка вогнегасників

протягом

місяця

завгосп

 

 

 

Квітень

Місячник «Безпеки життєдіяльності, Цивільний захист»

Всесвітній день з охорони праці

Тиждень психології. Всесвітній день здоров`я

 

I Діяльність структур колегіального управління

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Примітки

1

 

 

З метою підвищення професійного рівня із самоосвіти продовжувати роботу у творчому  напрямку кожному педпрацівнику

протягом року

вихователі

 

2

 

Упровадження інноваційних технологій у роботу закладу

протягом року

методист вихователі

 

3

 

Педагогічна година «Організована життєдіяльність дітей в ЗДО за вимогами сучасності» (довідкове бюро)

11.04

методист

 

4

Методична рада:

Проблеми та перспективи

1. Аналіз роботи методичної ради та її внеску в розвиток ЗДО.

2. Аналіз роботи педагогічного колективу та досягнення мети виховання та навчання дітей.

3. Огляд та аналіз стану виконання плану роботи ЗДО за навчальний рік.

Виявлення проблем, з якими стикалася ЗДО в процесі роботи за навчальний рік.

4. Обговорення перспектив та планів розвитку ЗДО на майбутній навчальний рік.

Визначення найбільш пріоритетних завдань для досягнення успіху в роботі ЗДО на майбутній навчальний рік.

15.04

методист

 

5

Колективний перегляд: 

Заняття гра «Дружні долоньки» (сенсорний розвиток)

Заняття з  логіко-математичного розвитку «Весела математика» подорож до світу чисел та цифр з іграми, піснями та танцями.

 

Заняття з образотворчого мистецтва в «В гості до Калиноньки – Красунечки»

протягом місяця

Муращик М.О.

 

Хархелі О.П.

 

 

 

Бортник В.В.

 

 

 

6

Консультація для вихователів: «Організація заходів для підвищення престижу дошкільної освіти та сприяння розвитку закладу»

 

протягом місяця

методист

 

 

Ділова гра «Безпека життєдіяльності: формуємо навички в дошкільників та працюємо з батьками»

 

методист

 

 

 

II Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності

 

Зміст роботи

Форма відображення

Вид контролю

Термін проведення

Відповідаль-

ний

1

 

 

Стан організації навчально-вихов-ного процесу в старшій  групі

довідка

 

 

фронтальний

 

 

21.04-25.04

директор методист

2

Проведення рухли-вих ігор

картка аналізу

вибірко-вий

протягом місяця

директор методист

3

Аналіз пізнавальної активності дітей на занятті

 

картка аналізу

оперативний

протягом місяця

директор методист

 

III Організаційно –педагогічна робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Примітки

1

Залучати батьків до взаємодопомоги у благоустрої дошкільного закладу

протягом року

батьківський комітет

 

2

Спортивна розвага до Дня сміху «Сміхові забавки зі спортивним настроєм»

 

01.04

вихователі

фізінструк-тор

 

3

Заходи до Міжнародного Дня дитячої книги:

  • виставка книжок;
  • організація читального залу (читання улюблених книжок);
  • «Лікування» книг

 

02.04

 

вихователі

 

4

Тематичні заняття до Всесвітнього дня здоров’я

до 4 квітня

вихователі

фізінструк-тор

 

 

Колективний перегляд  заняття із зображувальної діяльності  «Весняне дерево» (нетрадиційне малювання) (середня група)

протягом місяця

Монасти

рна Т.В.

 

5

Конкурс-огляд дизайн-проектів розвиваль-ного середовища ігрових майданчиків щодо готовності в літній період «Територія дитинства

 

 

методист

вихователі

 

6

Спортивні розваги до Всесвітнього дня авіації і космонавтики «Політ навколо світу».

 

11.04

вихователі

фізінструк-тор

 

7

Виставки робіт дітей: «Чорнобиль – попередження» «Земля наш спільний дім»

Тематичні бесіди, заняття пам`яті. «Чорнобиль, нехай твої дзвони набатом у скронях проб’ють»

 

вихователі всіх вікових груп

 

 

IV Робота методичного кабінету

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Примітки

1

Вивчення методичної літератури, статей в періодичних виданнях

 

протягом

місяця

методист

 

2

Продовжувати працювати над підвищенням інформаційно-комп’ютерної компетентності педагогів

протягом року

методист

 

3

Підготувати сценарій випускного балу

 

до 15 квітня

муз. керівник

вихователі

 

4

Консультація: «Дитячий туризм як форма фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку»

 

інструктор з фіз.вих-ня

 

5

Консультація «Психологічні умови формування навчальної діяльності в дошкільному віці»

 

психолог

 

6

Моніторинг (кінець року)

протягом місяця

методист

 

 

7

Працювати над поширенням серед батьків психолого-педагогічних знань

 

протягом року

вихователі

 

 

V Адміністративно – господарська робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відпові-дальний

Примітки

1

Замінити пісок

протягом

місяця

завгосп

 

2

Організувати роботу по благоустрою та озелененні території

 

протягом

місяця

завгосп

вихователі

 

3

Контроль за роботою помічників вихователів

 

протягом

місяця

директор

 

 

4

 

Засідання ради закладу

1.Розгляд питання професійного розвитку педагогічного колективу та планування заходів для його реалізації.

2.Аналіз результатів діагностичних вимірювань та внесення пропозицій щодо їх поліпшення.

3.Розгляд питання щодо організації роботи з батьками та розвитку партнерських відносин.

 

15.04

 

директор

 

ст. медсестра

 

методист

 

завгосп

 

 

5

Нарада при завідувачу

протягом місяця

директор

 

 

Травень

Єдиний день цивільного захисту.

 Єдина виховна година урок пам`яті

 

I Діяльність структур колегіального управління

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відповідаль-

ний

Примітки

1

 

 

Проведення діагностики рівня теоретичних та практичних знань, умінь педагогів, професійний розвиток

 

протягом місяця

методист

 

2

День методичної інформації. Створити інформаційно-освітній простір з рівноправним доступом всіх педагогів до інформаційно-освітніх ресурсів

15.05

методист

 

3

Засідання педагогічної ради «Про підсумки діяльності закладу в 2023-2024 н. р. та завдання педагогічного колективу щодо підвищення якості освітнього процесу у 2024-2025 н. р.».

1. Аналіз виконання рішень попередньої педагогічної ради.

2. Підсумки роботи вихователів та інших працівників ЗДО за рік. Звіти про проведені заходи, проектну роботу, співпрацю з батьками тощо.

2. Розгляд питань щодо результатів навчання та розвитку дітей (результати моніторингу).

3. Творчі звіти педагогів про здобутки та недоліки в роботі.

5. Розгляд питань щодо співпраці з батьками дітей, організація спільних заходів, планування літнього оздоровлення та інших заходів.

6. Обговорення планів розвитку закладу на наступний рік, необхідної технічної та матеріальної бази, ремонтні роботи, розширення або модернізація приміщень.

16.05

директор методист

 

 

 

директор

 

 

методист

 

 

 

методист

 

вихователі

 

 

 

методист

 

 

4

Консультація для вихователів: «Використання інтерактивних методів навчання для формування культури українського мовлення у дітей»

 

протягом місяця

методист

 

5

Педагогічний всеобуч:  «Використання ігрових технологій для формування патріотичного виховання та безпеки життєдіяльності в дошкільному віці»

 

22.05

методист

 

 

 

II Внутрішня система оцінювання якості освітньої діяльності

 

Зміст роботи

Форма відображення

Вид контролю

Термін проведення

Відповідаль-

ний

1

Аналіз мовленнєво-го розвитку дош-кільників.

 

картка аналізу

оперативний

протягом місяця

директор методист

2

Аналіз проведення спостереження.

картка аналізу

 

епізодичний

 

протягом місяця

директор методист

 

III Організаційно –педагогічна робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відповідаль-

ний

Примітки

1

Загально – садові батьківські збори

1. Звіт керівника  закладу дошкільної освіти перед батьками , колективом та громадськістю  з питань статутної діяльності у 2024 - 2025  навчальному році.

2. Підсумки освітньої діяльності  закладу дошкільної освіти за 2024– 2025 навчальний рік

3.Фізична, розумова, психічна та мотива-ційна підготовленість дітей до навчання у школі.

4. Організація захворюваності серед дітей за 2024-2025р.Заходи зниження захворюва-ності.

5.Анкетування батьків щодо роботи ЗДО та поради від батьків.

6.Про організацію літнього оздоровлення дітей.

Групові батьківські збори:

3-й рік життя

1. Сенсорний розвиток дітей раннього віку .

2. Я сам!" - умови розвитку дитини в період кризи трьох рокі

3. Підготовка до літнього оздоровлення дітей.

4.Відеорепортаж – презентація «Наші досягнення за навчальний рік»

 

4-й рік життя

1. Розвиток мовлення дошкільників в іграх – запорука мовленнєвої компетентності.

2.Як виховати любов до книжки?

3.Оздоровлення дітей влітку, охорона життя і здоров’я, безпека їх життєдіяльності.

4.У відпустку з дитиною.

5.Відеорепортаж– презентація «Наші досягнення за навчальний рік»

 

 

5-й рік життя

1.Гіперактивна дитина. Добре чи погано?

2.Оздоровлення дітей влітку, охорона життя і здоров’я, безпека їх життєдіяльності.

3.У відпустку з дитиною.

4.Фоторепортаж «Дитинство починається в садочку»

 

6-й рік життя

1. Дитина зустрічається зі школою». Візитна картка шкіл.

2.Як подолати батьківські страхи перед школою.

3.Десять речей, які мають зробити батьки першокласника 1 вересня.

Рекомендації.

 4. Підготовка до літнього оздоровлення дітей.

5. Відеорепортаж – презентація «Наші досягнення за навчальний рік»

23.05

 

   Директор

 

 

Методист

Психолог

 

 

Медична сестра

Психолог

 

 

Методист

 

 

 

 

Виховаелі

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователі

 

 

 

 

 

 

 

Вихователі

 

 

 

 

 

 

 

Вихователі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Розвага «Великоднє диво у нашому садочку»

 

07.05

музичний керівник

 

4

Провести Тиждень безпеки

2 тиждень

методист,

вихователі

 

5

Фотовиставка випускників ЗДО «Наші випускники: радість та гордість»

 

до 23.05

вихователі

 

 

Психолого-педагогічний консиліум «Рівень готовності старших дошкільників до навчання у школі

 

психолог

методист

вихователі

 

6

Провести свято випускний в дусі сучасності: «Перлини України»

 

28.05

муз.керівник

 

7

Парад вишиванок до Дня Вишиванки

16.05

вихователі, муз.керівник

 

8

Конкурс – відкриття фотосалону родинних фото до Дня міста «Природа – краса рідного Криворіжжя!»

 

методист

вихователі

 

9

Оформити інформаційний матеріал для батьків на літній період

 

 

методист

вихователі

 

10

Ярмарок обміну досвідом  в старших групах «Моє найкраще заняття»

 

методист

вихователі

 

 

 

 

 

 

 

IV Робота методичного кабінету

 

                                 Зміст роботи

Термін проведення

Відповідаль-

ний

Примітки

1

Робота над проектом річного плану на 2025/2026 навчальний рік

 

до 30.05

директор методист

 

2

Систематизувати матеріал з проведення цільових прогулянок з дітьми в літній період

 

протягом місяця

методист

 

3

Оформити інформаційно - пізнавальні папки у батьківських куточках

 

протягом місяця

методист вихователі

 

4

Педагогічна година : підготовка до Тижня знань з безпеки життєдіяльності дошкільників

 

 

 

 

 

V Адміністративно – господарська робота

 

Зміст роботи

Термін проведення

Відповідаль-

ний

Примітки

1

Нарада при директору .

протягом місяця

директор

 

2

Поновити виносний матеріал для ігор дітей по групах.

 

протягом

місяця

вихователі

 

3

Підготуватись до поточного ремонту.

протягом

місяця

директор завгосп

 

4

Проведення інструктажів з персоналом.

протягом

місяця

директор

 

5

Організація літніх оздоровчих заходів у ЗДО.

до 25.05

методист медична сестра

 

6

Контроль за роботою сторожів.

протягом

місяця

директор

 

7

Загальні збори трудового колективу.

протягом

місяця

директор

 

8

Пофарбувати ігрове та спортивне обладнання на ігрових майданчика.

протягом

місяця

директор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №1.

План роботи

 по фізичному вихованню на 2024 – 2025 н.р

№ п.п

                           Зміст роботи

 

Термін виконання

Групи

 

1

 

Ранкова гімнастика

 

щоденно

 

всі

 

2

 

Заняття

понеділок

середа

четвер п’ятниця

I мол.

II мол.

Середня, старша

 

3

 

День здоров’я

остання п’ятниця місяця

всі групи

 

4

 

Розвага «Віночок рухливих ігор»

 

 

 

Вересень

молодші

групи

 

5

 

Спортивне свято «Веселі старти».

середня старша

 

6

 

Розвага «М’ячики-стрибайчики»

 

 

Жовтень

молодші

групи

 

7

 

Розвага «Будемо сильними та здоровим»

середня старша

 

8

 

Розвага «Веселі жучки»

 

 

Листопад

молодші

групи

 

9

 

Розвага «Осінні забави».

середня старша

 

10

 

Розвага «Чому не спить ведмедик»

 

 

Грудень

молодші

групи

 

11

 

 

Розвага «Із спортом дружи – здоров’я бережи».

середня старша

 

12

 

Розвага «Малята Здоров’ята»

 

 

Січень

молодші

групи

 

13

 

Розвага «Сильні, спритні, сміливі»

середня старша

 

14

 

Розвага «У гості до звірят»

 

 

Лютий

молодші

групи

 

15

 

Розвага «Свято весняної казки - стрітення»

середня старша

 

16

 

Розвага «Весна прийшла – радість принесла»

 

 

Березень

молодші

групи

 

17

 

Розвага «Сильні, спритні, сміливі»

середня старша

 

18

 

 

Розвага «Як звірі весну зустрічали» (з елементами лялькового театру)»

 

 

Квітень

молодші

групи

 

19

 

Розвага «Веселі естафети»

старша

 

20

 

Розвага «У країні Спартакіаді»

 

 

Травень

молодші

групи

 

21

Розвага «Спортивна олімпіада».

середня старша

22

Пішохідні переходи

1 раз на тиждень

з II мол. групи

 

                                                                                                                                    Додаток №2.

План свят та розваг

на 2024 – 2025 н. р.

Місяць

Форма проведення

Тема

Вікова група

Термін

виконання

 

вересень

 

розвага

«Чудова осінь пора – її вітає дітвора»

 

молодші

 

I тиждень

 

розвага

 

«День знань»

середня старша

III тиждень

 

свято

 

«День робітника дошкілля»

 

всі

 

27.09

жовтень

свято

«Осінні свята»

всі

до 25.10

розвага

«Подорож у країну іграшок»

молодші

I тиждень

розвага

«Дух осені»

середня старша

III тиждень

листопад

розвага

«Музичні ігри»

молодші

I тиждень

розвага

«В гості до казки»

середня старша

III тиждень

грудень

 

 

 

розвага

«Ой ти зимонько зима»

молодші

I тиждень

свято

«Миколай прийшов у гості»

всі групи

06.12

розвага

«Подорож у країну ввічливості і доброти»

середня старша

III тиждень

свято

«Новорічні свята»

всі групи

до 27.12

січень

розвага

«Подорож у зимову казку»

молодші

I тиждень

розвага

«Колядки співаєм з Різдвом вітаєм»

середня старша

III тиждень

лютий

розвага

«Колискова для ляльки»

молодші

I тиждень

розвага

«Пригоди сніговика у зимовому лісі»

середня  старша

III тиждень

березень

розвага

«Мандрівка до весняного лісу»

молодші

I тиждень

свято

«Мамине свято»

всі

до 07.03

розвага

«Народні ігри»

середня старша

III тиждень

квітень

свято

«Великдень»

середня старша

20.04

розвага

«На гостини до їжачка»

молодші

I тиждень

розвага

«Веснянки і гаївки»

середня старша

III тиждень

травень

розвага

«Вправні рученята»

молодші

I тиждень

розвага

«Казкові пори року»

середня старша

III тиждень

свято

Випускне свято «Перлини України»

старша

28 .05

 

 

 

Додаток №3

.

 

Річний план роботи сестри медичної старшої

закладу дошкільної освіти № 304

на 2024-2025 навчальний рік

 

Вересень

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

 

Організаційна робота

1

 Приймання дітей – новачків до дитячого закладу за наявності в них всієї необхідної документації

постійно

медсестра

 

 

2

 Проводити інструктаж з батьками під час прийому дітей в дошкільний заклад

постійно

медсестра

 

3

 Контролювати правильність використання обладнання та меблів в ЗДО і їх маркування

постійно

медсестра

 

4

Систематичне ведення всієї обов’язкової медичної документації за встановленою формую

постійно

медсестра

 

Організація харчування

1

Складання меню

щоденно

медсестра

 

2

Контроль за роботою харчоблоку

постійно

медсестра

 

3

Контроль бракеражу сирих продуктів

постійно

медсестра

 

4

Скласти перспективне меню на осінній період

До 01.09

медсестра

 

5

Контроль наявності супровідних документів під час завезення продуктів

Постійно

медсестра

 

6

 Контроль за годуванням дітей та дотримання методики проведення цього процесу

Постійо

 

медсестра

 

Лікувально-профілактична робота

1

Антропометричні виміри дітей

До 06.09.

медсестра

 

2

З метою профілактики простудних захворювань проводити квартування приміщень

Згідно графіка 1 раз в тиждень

медсестра

 

3

Проведення поглибленого огляду дітей на коросту та педикульоз

1 раз  в тиждень

медсестра

 

4

Проведення загартування дітей

Постійно

вихователь

 

Протиепідемічна робота

1

 Контролювати виконання правил особистої гігієни дітьми та працівниками ЗДО

Постійно

медсестра

 

2

Квартування  групових приміщень , згідно графіка по групах

1 раз тиждень

медсестра

 

3

Контроль за санітарно – гігієнічним та хлорним режимом згідно з інструкцією

постійно

медсестра

 

 

 

Санітарно-просвітницька робота

1

Бесіда з працівниками ЗДО: «Дез. режим в дитячому садочку»

До 6.09

медсестра

 

2

Санбюлетень « Підтримка дітей у стресовій ситуації». «Як заспокоїти дитину під час війни»

До 10.09

медсестра

 

3

Бесіда з вихователями і батьками «Загартовування дітей в осінній період»

До 20.09

медсестра

 

4

Бесіда з батьками : «Що медсестрі розповісти батькам новачків.» Анкета «15 питань для батьків»

Протягом року

медсестра

 

5

Сан бюлетень «Щоб запобігти педикульоз в дитини»

25.09

медсестра

 

 

Жовтень

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Організаційна  робота

1

 Аналіз  захворюваність за вересень місяць

до 10.10

медсестра

2

 Спостерігати за станом адаптація дітей-новачків, в разі необхідності давати рекомендації

до 5.10

медсестра

3

 Контроль за проходженням медоглядів працівників ЗДО

до 25.10

медсестра

4

Перевірка стану аптечки невідкладної допомоги

постійно

медсестра

Організація харчування

1

Складання меню

щоденно

медсестра

2

Корегування  перспективного меню

1 раз в 10 днів

медсестра

3

Провести аналіз виконання норм на 1  дитину за 10 днів

2 рази в місяць

медсестра

4

Аналіз харчування за вересень місяць

до 10.10

медсестра

5

Контроль за роботою харчоблоку

постійно

медсестра

Лікувально-профілактична робота

1

Медико- педагогічний контроль занять з фізкультури

до 30.10

медсестра

методист

2

 Ведення елементів коригуючої гімнастики на заняття з фізичного виховання

Постійно

фіз..інструктор

3

Контроль  за проведенням загартування

1 раз в тиждень

медсестра

6

Контроль за температурним режимом

постійно

медсестра

 

Протиепідемічна  робота

1

Проведення поглибленого огляду дітей на коросту та педикульоз.

1 раз в тиждень

медсестра

2

Кравцювання груп згідно графіка по групах

1 раз в тиждень

медсестра

3

Провести профілактику вірусних захворювань у дітей

постійно

медсестра

4

Огляд працівників харчоблоку на гнійничкові захворювання

постійно

медсестра

Санітарно-просвітницька робота

1

Сан бюлетень «Радіаційна небезпека», «Допомога при ушкодженні очей»

до 04.10

медсестра

2

Заняття з пом.вихователів «Правила миття посуду та його зберігання»

до 08.10

медсестра

3

Бесіда з працівниками «Хімічна небезпека»

до 10.10

медсестра

4

Сан бюлетень «Як підтримати дитину ,яка боїться голосних звуків і вибухів»

до 18.10

медсестра

5

Бесіда з батьками і вихователями «Нервовий тик у дитини»

до 25.10

медсестра

 

Листопад

Зміст  роботи

Термін виконання

Відповідальний

Організаційна робота

1

Скласти звіт про захворюваність за жовтень місяць

до 05.11

медсестра

2

Перевірка маркування дитячої постільної білизни

до 08.11

медсестра

Організація харчування

1

Складання меню-розкладку

щоденно

медсестра

2

Коригувати перспективне меню ,

1 раз в 10д

медсестра

3

Перспективне меню на зимовий період

до 29.11

 

4

Робота з медичною документацією

постійно

медсестра

5

Аналіз харчування за жовтень місяць

до 05.11

медсестра

6

Нагляд за виконанням санітарно-гігієнічних правил приготування їжі та кулінарної обробки продуктів

щоденно

медсестра

Лікувально-профілактична робота

1

Кварцювання приміщень групових

1раз в тижд. згідно граф.

медсестра

2

Контроль за одягом дітей

постійно

медсестра

3

Контроль за температурним режимом в приміщеннях

постійно

медсестра

4

Надавання медичної допомоги дітям,своєчасна ізоляція з групи , до приходу батьків

постійно

медсестра

 

 

Протиепідемічна робота

1

Огляд дітей на педикульоз

1 раз в тиждень

медсестра

2

Контроль за миттям посуду та іграшок по групах

1 раз в тиждень

медсестра

3

Фітотерапія ,аромотерапія

з  01.11

по 29.11

медсестра

4

Контроль за проведенням поточних та генеральних прибирань

2 рази в місяць

медсестра

5

Огляд працівників харчоблоку на гнійничкові захворювання

постійно

медсестра

 

Санітарно-просвітницька  робота

1

Бесіда з працівниками «Особиста гігієна в умовах надзвичайної ситуації»

до 07.11

медсестра

2

Санбюлетень  «10 способів заспокоїти дитину»

до 10.11

медсестра

3

Санбюлетень «Допомога при уражені фосфорними боєприпасами». «Допомога при опіках»

до 30.11

медсестра

4

Заняття з поміч. вихователя «Особиста гігієна – запорука здоров’я»

до 25.11

медсестра

5

 Бесіда з працівниками кухні «Готова їжа, видача, відбір добових проб і їх зберігання»

до 15.11

медсестра

 

Грудень

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Організаційна робота

1

Скласти звіт про захворюваність за листопад місяць

до 10.12

медсестра

2

Перевірка укомплектованості аптечок по групах, наявність  дез. Розчинів

до 10.12

медсестра

3

Антропометрія дітей по групах. Аналіз .

до 05.12

медсестра

4

Систематичне ведення всієї обов’язкової медичної документації за встановленою формую

постійно

медсестра

Організація харчування

1

Складання щоденно меню-розкладку

постійно

медсестра

2

 Корегувати  перспективне меню

1раз в10 дн.

медсестра

3

Аналіз харчування за листопад

до 10.12

медсестра

4

Стежити за правильним зберіганням продуктів харчування на харчоблоці та вкладові. Терміни їх реалізації

постійно

медсестра

5

Контроль дотримання товарного сусідства в коморі

постійно

медсестра

 

 

Лікувально-профілактична робота

1

Прийом дітей і вимірювання температури тіла

щоденно

медсестра

2

Робота з медичною документацією

постійно

медсестра

2

Контроль за проведенням загартовування по всіх вікових групах.

постійно

медсестра

3

 Квартування груп

згідно графіка

медсестра

4

Контроль за годуванням дітей та дотримання методики проведення цього процесу

постійно

медсестра

Протиепідемічна  робота

1

Огляд на педикульоз

1 раз в тиждень

медсестра

2

Кварцування груп згідно графіка

1 раз в тиждень

медсестра

3

Контроль за використанням і зберіганням дезрозчинів

1 раз в тиждень

медсестра

4

Навчання технічного персоналу методиці проведення дезінфікуючого режиму

до 10.12

медсестра

Санітарно-освітня робота

1

Перевірка санітарного стану холодильників , комори , підвалу.

до 06.12

медсестра

2

Сан бюлетень «Допомога при зимових травмах»

до 13.12

медсестра

3

Заняття з помічником вихователя «Аналіз санітарного стану групових приміщень та інших приміщень»

до 20.12

медсестра

4

Заняття  з кух.працівниками: «Страви , заборонені для використання в харчуванні дітей у ЗДО»

до 20.12

медсестра

5

Сан бюлетень «Не дитяче меню». « 10 продуктів харчування з вітаміном С».

до 27.12

медсестра

 

Січень

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Організаційна робота

1

Скласти річний звіт про захворювання дітей

до 10.01

медсестра

2

Аналіз  захворюваності за грудень місяць і за рік

до 10.01

медсестра

3

Контроль за наявністю листка здоров’я по групах

до15.01

медсестра

3

Манкіровка меблів  по останній антропометрії дітей

до 30.01

медсестра

4

Перевірка режиму роботи холодильників і умови зберігання продуктів

постійно

медсестра

5

Контроль за маркуванням посуду по групах

постійно

медсестра

 

Організація харчування

1

Складання меню-розкладки

щоденно

медсестра

2

Корегування  перспективного меню

1 раз в10 днів

медсестра

3

Робота з медичною документацією

постійно

медсестра

4

Контроль за наявністю добових проб на кухні

постійно

медсестра

5

Аналіз харчування за грудень і за рік

до 10.01

медсестра

6

Контроль за годуванням дітей та дотримання методики проведення цього процесу

постійно

медсестра

Лікувально-профілактична робота

1

Контроль за проведенням загартування  , корегуючої гімнастики на заняттях фіз..виховання

1 раз в тиждень

медсестра

2

 Перевірка санітарного стану груп, коридорів , харчоблоку , пральні  і  музичного залу

постійно

медсестра

3

Проведення медико-педагогічного контролю по всіх групах

До 30.01

медсестра

Протиепідемічна робота

1

Огляд на педикульоз

1 раз в10 д

медсестра

2

Квартування груп

1 раз в тиждень

медсестра

3

Проведення профілактичних заходів по боротьбі з грипом ( фітотерапія і вітамінотерапія , дезрежим)

Протягом місяця

медсестра

4

Вести облік всіх випадків інфекційних захворювань. Проводити ізоляцію та облік всіх інфекційних хворих

Протягом року

медсестра

Санітарно-освітня робота

1

Заняття з помічниками вихователя « Правила миття посуди та зберігання миючих засобів »

до 05.01

медсестра

2

Бесіда «Хвороби в екстремальних умовах. Дії батьків ». «Ротовірусна інфекція»

до 20.01

медсестра

3

Санбюлетень «Як уберегти дитину від переохолодження в укритті» , «Як поводитись в натовпі»

до 10.01

медсестра

4

Бесіда з вихователями «Вплив культури харчування на здоров’я дитини»

до 24.01

медсестра

5

Сан бюлетень «Як запобігти харчовим отруєнням дітей у свята»

До 15.01

медсестра

6

Санбюлетень «Профілактика гострих респіраторних захворювань у дітей»

До24.01

медсестра

 

 

Лютий

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

 

Організаційна робота

1

Скласти звіт про захворюваність за січень місяць

до 10.02

медсестра

2

Контролювати правильність використання обладнання та меблів з ЗДО і їх маркування

постійно

медсестра

3

Перевірка манкіровки постільної білизни та рушників

до 15.02

медсестра

 

Організація харчування

1

Складання меню

постійно

медсестра

2

Корегування перспективного меню

1 раз в10дн

медсестра

3

Скласти перспективне меню на весняний період

До 25.02

медсестра

3

Робота з медичною документацією

постійно

медсестра

4

Контроль за видачею їжі і годуванням дітей

постійно

медсестра

5

Аналіз харчування за січень місяць

до 10.12

медсестра

 

Лікувально-профілактична робота

1

Квартування групових приміщень , провітрювання.

Згідно графіка

медсестра

2

Контроль за загартуванням дітей

постійно

медсестра

3

Фітотерапія , аромотерапія , вітамінотерапія

01.02-28.02

медсестра

 

Протиепідемічна робота

1

Огляд на педикульоз

1раз в10 дн

медсестра

2

 Контроль по групах за прийняттям дітей вранці

1 раз в тиждень

медсестра

3

Дисенсекція ЗДО

2 рази в рік

медсестр

4

Проводити протиепідемічні заходи по боротьбі з грипом і іншими респіраторними заходами

постійно

медсестра

 

Санітарно-освітня робота

1

Бесіда з працівниками «Інфекції дихальних шляхів»

до 10.12

медсестра

2

Санболетень  « Залізодефіцитна анемія у дітей та її профілактика »

до 15.02

медсестра

3

Бесіда «Режим і правила провітрювання групи»

до 20.02

медсестра

4

Бесіда «Йодованна сіль , і її властивості»

«Страви заборонені в дитячому садочу»

до 23.02

медсестра

5

Санбюлетень : «Остерігайтесь обморожень»

до  25.02

медсестра

6

Санбюлетень : «Пам’ятка для батьків щодо роботи дітей за комп’ютером»

до 20.02

медсестра

 

 

  Березень

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

 

Організаційна робота

1

Скласти звіт про захворюваність за лютий місяць

до 10.03

медсестра

2

Перевірка сервіровки столів в групах

до 25.03

медсестра

3

Робота з медичною документацією

постійно

медсестра

 

Організація харчування

1

Складання меню-розкладка

щоденно

медсестра

2

Аналіз харчування за лютий місяць

до 10.03

медсестра

3

Контроль за роботою харчоблоку, товарного сусідства в холодильнику

постійно

медсестра

4

 Коректування перспективного меню

1 раз в 10дн.

медсестра

 

Лікувально-профілактична робота

1

Антропометрія дітей по групах. Аналіз

до 10.03

медсестра

2

Квартування груп.

Провітрювання груп

згідно графіка

медсестра

пом.вихователя

5

Контроль за фіз..вихованням та загартуванням по вікових групах

постійно

медсестра

6

  Контроль температурного режиму

постійно

медсестра

 

Протиепідемічна робота

1

Огляд на педикульоз

1 раз в  10 днів

медсестра

2

 Контроль за санітарно-гігієнічними та дезінфікуючим режимом згідно з інструкцією

постійно

медсестра

3

 Надання долікарської допомоги хворим дітям в ЗДО

постійно

медсестра

4

Контроль за проведенням поточних та генеральних прибирань

2 раз на місяць

медсестра

 

Санітарно-освітня робота

1

Сан бюлетень на тему «    як привчити дитину їсти овочі, щоб зміцнити імунітет»

до 10.03

медсестра

2

Заняття з помічниками вихователів «Правильне отримання страв з харчоблоку та видача її дітям»

до 10.03

медсестра

3

Бесіда з вихователями «Привиття гігієнічних навиків у дітей»

до 20.03

медсестра

4

Санбюлетень на тему « Йодна недостатність та її профілактика»

до 25 .03

медсестра

5

Бесіда з батьками : «Гігієнічні вимоги до дитячого одягу та взуття»

До 28. 03

медсестра

         

Квітень

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Організаційна робота

1

Скласти звіт про захворюваність за І квартал

до 10.04

медсестра

2

Перевірити стан аптечок по групах

до 10.04

медсестра

3

Своєчасно оформляти документацію на дітей

постійно

медсестра

4

Контроль за проходженням медоглядів працівників ЗДО

01.04-30.04

медсестра

 

Організація харчування

1

Складання меню-розкладка

щоденно

медсестра

2

Аналіз харчування за І квартал

до 10.04

медсестра

3

Робота з документацією

постійно

медсестра

4

Перевірка якості приготування їжі та ведення журналу «Бракераж готової продукції»

протягом року

медсестра

5

Контроль за наявності супровідних документів і якості завезення продуктів харчування

постійно

медсестра

 6

Корегування перспективне меню

1 раз в 10 днів

медсестра

 

Лікувально-профілактична робота

1

Квартування групових приміщень

Згідно графіка

медсестра

2

Контроль за температурним режимом в групових приміщеннях ,за одягом дітей

постійно

медсестра

3

Контроль за проведенням загартовування

1 раз в тиждень

медсестра

4

 Ведення елементів коригуючої гімнастики на заняттях з фізичного виховання для дітей з порушенням осанки, плоскостопістю

постійно

медсестра

Протиепідемічна робота

1

Огляд на педикульоз

1 раз в тиждень

медсестра

3

Кварцування групових приміщень

1 раз в тиждень

медсестра

4

Контроль за санітарно-гігієнічним та хлорним режимом

постійно

медсестра

5

Контроль за прийняттям дітей у ранці по групах

постійно

медсестпа

Санітарно-освітня робота

1

Бесіда «Правила провітрювання груп»

До 10.04

медсестра

2

Санбюлетень « Допомога при знепретомлені»

До 15.04

медсестра

3

Заняття з помічниками вихователя «Кишкові інфекції та їх профілактика»

До 20.04

медсестра

 

4

Бесіда з працівниками ЗДО«ВІЛ інфекція і  ВІЛ-інфіковані діти в  ЗДО»

ДО 25.04

медсестра

Травень

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Організаційна робота

1

Скласти звіт про захворюваність за квітень місяць ,І квартал.

до 5.05

медсестра

2

Скласти план підготовки  до оздоровчого періоду

до 31.05

медсестра

3

  Ведення медичної документації

постійно

медсестра

4

Перевірити справність холодильників на харчоблоці

1 раз в місяць

медсестра

Організація харчування

1

Складання меню-розкладка

щоденно

медсестра

2

Аналіз харчування за квітень місяць, І квартал

до 10.05

медсестра

3

Контроль за доброякісним приготуванням їжі та організація харчування в групах.

постійно

медсестра

4

 Контроль за зберіганням та строками реалізації продуктів що швидко псуються.

постійно

медсестра

5

Скласти перспективнее меню на літній період

постійно

медсестра

Лікувально-профілактична робота

1

Контроль за проведенням режимних моментів, корегуючи вправ , загартування.

1 раз в тиждень

медсестра

2

Медико-педагогічний контроль занять з фізичної культури

до 30.05

медсестра

методист

4

Кварцування групових приміщень

згідно графіка

медсестра

5

Надання медичної допомоги дітям які потребують

постійно

медсестра

Протиепідемічна робота

1

Огляд на педикульоз

1 раз в 10 дн

медсестра

2

Контроль за  виконанням правил особистої гігієни дітьми та працівниками ЗДО

постійно

медсестра

 

3

Контроль за повітряно –температурним режимом

постійно

медсестра

4

Контроль за проведенням поточних  та генеральних прибирань

2 рази на місяць

медсестра

Санітарно-освітня робота

1

Перевірити санітарний стан подвір’я , ігрових майданчиків

До 30.05

медсестра

2

Провести консультації з працівниками ЗДО «Підготовка до оздоровчого періоду. Дотримання вимог інструкції з охорони життя і здоров’я дітей»

До 31.05

медсестра

3

  Заняття з працівниками харчоблоку   «Організація харчування у  ЗДО»(інструкція)

До 15.05

медсестра

4

Санбюлетень: «Запобіжні заходи у період активності кліщів». «Як уберегтись від укусів кліщів

До 10.05

медсестра

5

Санбюлетень: «Допомога дітям-алергікам при укусах ос, бджіл, джмелів, комах»

До 20.05

медсестра

Додаток №4.

План

 роботи зі школою № 79 закладу дошкільної освіти № 304

 

№ п/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відпові-дальний

Примітка

1.

З метою мотиваційної готовності до навчання в школі організувати та провести екскурсії до школи, на «Перший дзвоник», до бібліотеки.

 

вересень

вихователі старшої групи

 

 

2.

Взаємо відвідування занять в ЗДО та уроків у школі.

протягом року

методист вихователі

 

 3.

Попереднє знайомство вчителів з майбутніми першокласниками, вивчення індивідуальних особливостей дітей.

 

вересень

 

методист

 

 

4.

З метою підвищення рівня мотиваційної готовності старших дошкільників до навчання у школі:

- знайомити вихованців з правилами поведінки школярів;

- використовувати в освітній роботі читання творів про школу.

 

жовтень

 

 

методист вихователі

 

 

5.

Обмін досвідом роботи щодо впровадження інноваційних технологій в освітній процес.

протягом року

методист вихователі вчителі

 

6.

Взаємне консультування.

січень

методист вихователі вчителі

 

7.

Засідання круглого столу з питань  забезпечення наступності у діяльності ЗДО та школи.

лютий

методист вихователі вчителі

 

8.

Конференція із залученням батьків, вчителів.                     Мета: знайомство з роботою вихователів по підготовці дітей до школи.

 

березень

вихователі вчителі

 

9

Розробити портрет дошкільника напередодні його вступу до школи.

квітень

методист

 

10.

Спільна нарада «Випускник ЗДО: подія і проблема»

травень

методист вихователі

 

11

Засідання круглого столу з питання визначення компетентності вихованців.

травень

методист вихователі

 

 

 

 

Додаток №5.

                                         Консультації 2024-2025 н. р.

п/п

 

Тема

 

Дата

проведення

 

Примітка

 

1

 

Як підготувати дитину до закладу дошкільної освіти в умовах воєнного стану

 

вересень

 

Ткачук О.І.

2

Гендерна рівність та протидія гендерно зумовленому насильству: виховання гендерної свідомості у дітей, запобігання булінгу та дискримінації.

 

вересень

 

Смалена А.В.

 

3

Організація мовних ігор та занять для формування культури українського мовлення у дітей.

жовтень

Савич Л.М.

 

 

  4

Екологічна освіта: виховання бережливого ставлення до довкілля, формування екологічної свідомості.

листопад

 

Горбатенко О.В.

5

Використання пісень, танців та інших народних традицій для національно-патріотичного виховання в дошкільному закладі.

грудень

 

Семеренко В.Є.

 

6

Патріотичне виховання, виховання любові до України, поваги до державних символів, знайомство з історією та культурою українського народу.

 

січень

 

 

Муращик М.О.

 

7

 Розвиток емоційного інтелекту у дітей: формування соціально-емоційних компетенцій, навички саморегуляції, емпатія, співпраця.

 

січень

 

 

 

 Бортник В.В.

 

8

 

Розвиток емоційного інтелекту у дітей формування соціально – емоційних компетенцій, навички саморегуляції, емпатія, співпраця.

 

лютий

 

Монастирна Т.В.

 

9

 

Робота з батьками як партнерами в освітньому процесі.

 

березень

 

Онишко С.С.

 

10

Використання інтерактивних методів навчання для формування культури українського мовлення у дітей.

 

 

березень

 

 

Горбатенко О.В.

 

11

 

Використання ІКТ в освітньому процесі застосування цифрових інструментів та ресурсів для навчання та розвитку дітей, онлайн-навчання, дистанційна освіта.

 

квітень

Леонова В.О.

 

 

12

Готовність дитини до навчання у школі: інтелектуальний аспект

 

травень

Хархелі О.П.

 

 

Додаток №6.

 

План роботи

 з безпеки життєдіяльності  учасників освітнього процесу

 

№ п/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відпові-

Дальні

Примітка

 

1

Ознайомити учасників освітньо-виховного процесу з нормативними документами, в яких висвітлюються питання охорони життя і здоров’я дошкільників в умовах воєнного стану.

 

протягом року

 

директор

методист

 

 

 

2

Систематично здійснювати контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників, інструкцій з цивільного захисту на час дії воєнного стану.

 

постійно

 

 

директор

завгосп

медсестра

   методист

 

 

3

Реалізація заходів з охорони праці в закладі освіти, зокрема забезпечення відповідних умов праці працівників.

 

постійно

директор завгосп

методист

 

 

4

Дотримуватись періодичності навчання керівного складу ЗДО на курсах підвищення кваліфікації керівних кадрів у сфері ЦЗ.

 

відповідно до планів місцевих органів управління

освіти

 

директор

 

 

5

Проводити практичні навчання учасників освітнього процесу з цивільного захисту (дії за сигналом повітряної тривоги).

 

1 раз на місяць

 

методист

педагоги

 

 

6

Організація безпеки під час перебування дітей на території закладу освіти та під час їх переміщення з метою запобігання нещасних випадків.

 

постійно

 

 

методист

педагоги

 

 

7

Організація заходів з безпеки під час роботи з комп'ютерною технікою та Інтернетом, включаючи захист від шкідливого впливу вірусів та шкідливого контенту.

 

протягом

року

 

директор методист вихователі

 

 

8

Поповнювати картотеку практичного та теоретичного матеріалу з питань охорони життя та безпеки життєдіяльності дітей під час воєнного стану, їх правового виховання.

 

протягом

року

 

вихователь-методист

 

 

9

Організація заходів з попередження можливості терористичних актів та дій, що становлять загрозу для безпеки дітей та працівників закладу освіти.

 

протягом

року

 

директор

методист

вихователі

 

10

 

Оформити пам’ятки, щодо дій під час  евакуації та укриття в умовах воєнного стану.

 

вересень

 

методист

 

11

Провести тиждень правил вуличного руху.

 

2 тиждень вересня

методист

вихователі

 

12

Організація заходів з попередження травм та надання першої допомоги при нещасних випадках на території закладу освіти.

 

протягом року

 

методист

вихователі

 

13

Залучати працівників ДАЇ, протипожежної безпеки до проведення різноманітних заходів щодо охорони життя і здоров’я дітей.

 

протягом

року

 

директор,

методист

 

14

Провести тиждень безпеки життєдіяльності дошкільників в ЗДО.

 

2 тиждень травня

директор,

завгосп

 

 

15

Надавати інформацію та поширювати інформаційно-освітні матеріали

оновленого довідника «У разі надзвичайної ситуації або війни», в якому

зібрані поради, як захистити себе у надзвичайній ситуації.

 

протягом року

 

директор

методист

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                          Додаток №7

                                     План заходів щодо охорони дитинства

на 2024-2025 н. р.

 

№ п/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відпові-дальні

Приміт-ка

 

1

Опрацювання  нормативно – правових документів, щодо попередження насильства та боулінгу.

 

жовтень

 

директор

методист

 

 

2

Розміщення нормативно-правових докумен-тів, телефонів довіри на інформаційних стендах та веб – сайті ЗДО для ознайомлення батьківської громадськості.

 

 

вересень

 

 

методист

 

 

 

3

Організація роботи з дітьми, які потребують особливої уваги, які опинилися в складних життєвих обставинах.

 

протягом року

 

 

вихователі

 

 

4

Невідкладне інформування, у разі виявлення випадку булінгу, відповідних органів, визначених Законом України від 18.12.2018 №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

 

 

у разі виявлення випадку

 

директор

 

вихователі

батьки

 

 

5

Забезпечення психологічної підтримки дітей, які пережили травми, стресові ситуації, та їх батьків або опікунів.

 

за потребою

методист

вихователі

 

 

6

В кожній групі доповнити куточки державної символіки (Гімн, Прапор, Герб), стенди з пам’ятками для батьків, папки «Правове виховання», нормативно – правові акти, консультації тощо та куточки з правової тематики.

 

 

 

І квартал

 

 

 

вихователі

 

 

 

7

Організація заходів з профілактики дитячої депресії та інших психічних розладів.

 

листопад

 

методист

 

 

8

Організувати роботу консультаційного пункту з використанням банку даних з правового застосування в ЗДО Закону України «Про охорону дитинства», Конвенції ООН про права дитини, законодавства України в галузі освіти із моделюванням ситуацій із правового виховання.

 

систематично

 

директор

 

методист

 

 

 

9

Забезпечення дотримання прав дітей, захисту їх від насильства, зловживання, дискримінації та інших форм наруги на дитинство.

протягом року

методист

 

 

10

Спостереження за психологічним мікрокліматом у дитячому колективі.

протягом року

вихователі

 

 

11

 

Формування навичок дружніх стосунків серед вихованців ЗДО, проведення бесід з дітьми щодо забезпечення попередження насильства та булінгу, обговорення проблемних ситуацій.

 

протягом року

 

 

педагогічні працівники

 

 

12

Створення морально безпечного освітнього середовища в ЗДО вільного від насильства та булінгу.

 

постійно

 

педагогічні працівники

 

 

13

Бесіди, загадки, читання віршів, розгляд та обговорення ілюстрацій, перегляд мультфільмів  про дружбу,  розучування  та розігрування мирилок, розвивальні та дидактичні ігри, міні-заняття, СХД.

 

протягом року

 

 

вихователі

 

 

14

Тематичні бесіди, заняття:

- Уроки чемності для хлопчиків та дівчаток

- Десять «Не можна» (що ми повинні знати і виконувати)

- Україна – моя держава

- Я закликаю до розмови (позитивні вчинки).

- Кожен має право на життя та ім’я

- Чим я особливий

- Я та моя небезпека

- Найбільше багатство – здоров’я

- Правова абетка

 

 

вересень

жовтень

 

листопад

грудень

січень

лютий

березень

квітень

травень

 

 

 

 

 

 

 

вихователі

 

 

15

Організація дидактичних ігор з правового виховання.

протягом року

 

вихователі

 

 

16

Анкетування педагогів: «Булінг в дитячому середовищі».

жовтень, квітень

 

методист

 

 

17

Проведення профілактичної роботи щодо запобіганню булінгу в ЗДО.

 

постійно

 

методист

 

 

18

Висвітлення інформації:  «Булінг – міф чи реальність».

 

листопад

 

методист

 

 

19

Батьківський лекторій:

- «Конвенція про права дитини».

- «Ознайомлення з Законом України про охорону дитинства».

-  «Декларація прав дитини».

 

жовтень

січень

 

березень

 

 

методист

 

 

20

Інформація для батьків: «Вчимося спілкуватися з дитиною».

лютий

 

 квітень

методист

 

вихователі

 

 

21

«Як вирішувати дитячі конфлікти?

квітень

вихователі

 

 

22

Консультація: «Як навчити дитину цивілізовано виражати гнів?» (профілактика булінгу)

щоквартально

методист

вихователі

 

23

Розповсюдження інформації щодо профілактики булінгу: пам’ятки, листівки –  інформаційні повідомлення в Viber – групах, сайті ЗДО.

постійно

директор методист педагогічні працівники

 

 

 

Додаток №8

Робота комісії з охорони праці

на 2024-2025 н.р

п/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відпові-дальний

Примітки щодо виконання

1

2

3

4

5

1.

Провести огляд кабінетів, групових кімнат, приміщень кухонного блоку, пральні, музичного та спортивного залів на предмет наявності інструкцій з охорони праці на робочому місці, охорони життя і здоров’я вихованців закладу, посадових інструкцій, інструкцій з протипожежної безпеки тощо

вересень

 

директор

 

методист

 

 

2.

Здійснити перевірку стану дотримання працівниками інструкцій з охорони праці та посадових інструкцій.

вересень

директор

 

методист

 

3.

Аналіз виконання вимог колективної угоди між адміністрацією закладу та профспілковим  комітетом в розділі охорони праці. Узагальнення матеріалів до профспілкових зборів колективу.

жовтень, лютий

 

директор

 

методист

 

 

4.

Поновити плани евакуації працівників та вихованців закладу на випадок виникнення пожежі, за необхідності внести корективи та узгодити їх з відповідними органами контролю.

1 раз на рік

 

 

методист

 

5.

Перевірити наявність спецодягу, миючих та дизенфікуючих засобів у відповідності до вимог Типового переліку та наявність сертифікатів безпеки

щоквартально

 завгосп

 

6.

Перевірити виконання вимог електробезпеки в закладі, обладнання електрощитової закладу. 

1 раз на рік

завгосп

 

 

7.

Здійснити перевірку стану роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та вихованців закладу в літній оздоровчій період

травень

директор

 

методист

 

 

8.

Здійснити  перевірку стану обладнання в спортивній залі та на прогулянкових майданчиках дошкільного закладу, обладнання в групових кімнатах та роздягальнях тощо.

щоквартально

комісія з охорони праці

 

9.

Проведення випробування захисного заземлення електроустановок споживачів та електричного обладнання в дошкільному закладі

1 раз на рік

 завгосп

 

10.

Здійснювати постійний громадський контроль за станом адміністративної роботи з питань охорони праці в дошкільному навчальному закладі

щоквартально

 директор

 

 

11.

Контроль з підготовки дошкільного закладу до роботи в осінньо- зимовий період. Готовність закладу до опалювального сезону (випробування системи опалення).

до 01.10

директор

 

завгосп

 

12.

Здійснити рейд – перевірку температурного режиму приміщень закладу.

листопад – квітень

щотижнево

  завгосп

методист

 

13.

Підготувати розділ «Охорона праці» до колективної угоди між адміністрацією закладу та колективом.   Переглянути  та за потреби внести корективи до комплексного плану заходів

січень

директор

 

методист

 

 

14.

Контроль за станом навчання та атестації робочого місця працівників закладу з питань охорони праці.

1 раз на 3 роки

директор

 

методист

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №9.

 

План роботи з батьками

2024-2025 н. р.

 

Зміст

Термін

виконання

Відпові-дальний

Примітки

 

Маркетингові дослідження, створення презентативного іміджу ЗДО

 

 

1.

Опитування батьків та вивчення їх потреб та очікувань щодо навчально-виховного процесу в ЗДО.

 

протягом року

 

методист

 

 

 

2.

Розробка презентативних матеріалів, таких як листівки, буклети, відео-презентації, які допоможуть батькам краще ознайомитись з ЗДО та його можливостями.

 

протягом року

 

методист

вихователі

 

 

3.

Організація відкритих днів, тематичних заходів та інших заходів, на яких батьки зможуть більш детально ознайомитись з ЗДО та його роботою.

 

протягом

року

 

директор методист

 

 

4.

Підтримка позитивного іміджу ЗДО в громадськості, включаючи залучення ЗМІ та соціальних мереж для популяризації ЗДО та його досягнень.

 

 

постійно

директор вихователі вікових груп методист

 

5

Встановлення тісних контактів з батьками та їх залучення до співпраці з ЗДО, включаючи організацію батьківських комітетів та волонтерських заходів.

протягом року

 

 

 

 Планування роботи з родинами вихованців

 

 

1.

Вивчення потреб та очікувань батьків щодо співпраці з ЗДО.

 

вересень

методист

вихователі

 

 

2.

Організація батьківських зборів та індивідуальних зустрічей для обговорення питань виховання дітей та планування співпраці.

вересень

 

 

методист

 

 

 

 

3.

Загальні батьківські збори:

3.1 «Поєднання зусиль ЗДО і сім'ї у формуванні особистості дитини».                         

 1. Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану.                                  

2.  Представлення команди педагогів ЗДО та ознайомлення з планом роботи на навчальний рік.

3. Вибори  батьківського комітету.

4. Інформування про особливості догляду за дітьми, їхнє харчування та режим дня.

 

 

 

жовтень

 

 

директор

 

 

методист

 

голова БК

 

медсестра

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальні батьківські збори:

3.2. «Наші діти стали старшими на рік».                           

 1. Звіт директора. Аналіз підсумків освітнього процесу.

2. Підведення підсумків навчального року.

3. Інформація про стан безпеки в ЗДО: повідомлення про здоров'я та безпеку вихованців, заходи, які були прийняті для забезпечення їх безпеки.

4. Планування заходів на літо: рекомендації батькам щодо того, як організувати дозвілля дітей на літніх канікулах та ідеї для спільних заходів.

 

травень

директор

 

 інструктор з фіз.вихов.

 

голова БК

 

методист

 

ст. медсестра

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

З метою надання інформаційно-освітніх та психолого-педагогічних послуг, продовжувати використовувати соці-альну мережу facebook та групи Viber.

 

протягом року

 

директор

методист

вихователі

 

 

5.

Залучення батьків до виконання різних завдань у ЗДО, наприклад, проведення заходів, допомога в організації та проведенні заходів.

 

протягом року

 

директор

 методист

вихователі

 

 

6.

Організація індивідуальних консульта-цій із фахівцями з метою підтримки дітей та їхніх батьків у кризовому стані у період військовий дій.

 

протягом року

 

директор

методист

 

 

 

7.

Відстеження та оцінка рівня задоволення батьків якістю навчально-виховного процесу та рівня співпраці з ЗДО, наприклад, проведення опитувань та аналіз отриманих результатів.

 

 

методист

 

 

8.

Розвиток системи зворотного зв'язку між ЗДО та родинами вихованців, включаючи надання звітності про роботу та результати виховання дітей у ЗДО.

 

 

протягом року

 

 

методист

 

 

9.

 

Інформаційні стенди:

«Моя батьківщина – Україна!».

«Як допомогти дітям впоратися з тривожністю під час воєнних дій».

«Як діяти при виявлені підозрілого предмета».

вересень

 

грудень

 

лютий

 

методист

 

вихователі

 

 

10.

Психолого-педагогічний супровід дітей та їхніх батьків в умовах війни.

Інформувати батьків щодо допомоги дітям у подоланні негативних наслідків травмуючих подій та адаптації до нових обставин їхнього життя.

 

на час дії воєнного стану

 

 

педагоги

 

 

 Спільна творчість дітей, батьків і педагогів

 

1.

 

 

 

 

 

Створення умов для співпраці батьків, дітей та педагогів у процесі творчої діяльності, зокрема, організація спільних творчих занять, виставок, конкурсів тощо.

 

 

протягом року

 

 

 

 

директор методист

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

Розвиток креативних та інноваційних методів творчої діяльності, що сприятимуть розвитку творчого потенціалу дітей, батьків та педагогів.

постійно

директор методист

 

 

 

3

 

 

 

Забезпечення можливості взаємодії батьків з педагогами та дітьми, що забезпечить діалог між усіма учасниками навчально-виховного процесу.

протягом року

 

 

директор методист

 

вихователі

 

 

 

 

4

 

 

 

 

Розвиток системи зворотного зв'язку між ЗДО та батьками, що стимулює співпрацю в творчій діяльності та підвищує рівень задоволеності батьків якістю навчально-виховного процесу та співпраці з ЗДО.

постійно

 

 

 

 

 

директор методист

 

вихователі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №10.

П Л А Н

роботи батьківського комітету

на 2024/2025 н. р.

 

з/п

Засідання

Термін виконання

Відповідаль-ні

Примітка

 

1.

 

1.1. Положення про БК ЗДО. Мета, завдання діяльності комітету.

1.2. Обирання голови БК. Розподіл обов’язків між членами батьківської ради закладу.

1.3. Про виконання ремонтних робіт влітку та  підготовки закладу до нового навчального року.

1.4. Розгляд проекту плану роботи батьківського комітету.

1.5. Обговорення плану зміцнення та розвитку матеріально-технічної бази закладу.

 

 

жовтень

 

 

вихователь-

методист

 

батьківський комітет

 

 

2.

 

2.1. Результати роботи по зміцненню та розвитку  матеріально-технічної бази груп та закладу в цілому за 1 півріччя.

2.2. Вивчення батьківським комітетом питання організації харчування дітей в ЗДО.

2.3. Організацію роботи з дітьми пільгових категорій.

2.4. Участь батьків у підготовці та організації новорічних ранків. Різдвяних свят.

 

грудень

 

директор

 

 

старша м/с

 

 

батьківський комітет

 

вихователь-

методист

 

 

3.

 

3. 1. Участь б/к у щорічному звіті керівника.

3.2. Робота щодо оздоровлення дошкільників.

3.3. Про  благоустрій території закладу  та розробки плану  проведення ремонтних робіт влітку.

3.4. Підготовка до проведення загальних зборів.

 

травень

 

директор

 

старша м/с

 

завгосп

 

методист

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №11

.

Циклограма контролю за результатами освітньої роботи в ЗДО № 304_

на І квартал 2024-2025 н. р.

 

        Місяць

 

Вид контролю

Вересень

Жовтень

Листопад

 

Тематичний

 

 

 

 

 

Аналіз реалізації формування основ національної свідо-мості дошкільників.

 

Підсумковий

Готовність до нового навчального року.

 

 

 

 

О

П

Е

Р

А

Т

И

В

Н

И

Й

 

 

1

 

 

 

 

Проведення ранкової гімнастики.

Ведення  виховате-лями  ділової  доку-ментації.

 

2

 

Робота щодо вивчення правил дорожнього руху та ОБЖ.

Зміст та якість планування.

Професійна май-стерність вихова-телів, які атесту-ються.

 

3

 

Організація ранкового прийому та підготовка до робочого дня.

Організація заняття з розділу програми «Розвиток мовлення».

Організація та про-ведення заняття з фізичного розвитку.

 

 

Циклограма контролю за результатами освітньої роботи в ЗДО № 304

на ІІ квартал 2024-2025 н. р.

 

          Місяць

 

Вид контролю

Грудень

Січень

Лютий

 

Тематичний

 

 

 

 

 

Аналіз реалізації фор-мування культури українського мовлен-ня між учасниками освітнього процесу.

О

П

Е

Р

А

Т

И

В

Н

И

Й

 

1

Організація та прове-дення святкових ран-ків.

Аналіз проведення музичного заняття.

 

 

 

2

 

Організація занять з художньо-продуктив-ної діяльності.

Організація спостереження.

Аналіз логіко-матема-тичної діяльності.

 

3

 

Готовність виховате-лів до організованої навчально-пізнаваль-ної діяльності дітей.

Організація трудової діяльності дітей.

Аналіз діяльності пе-дагога під час освітньоного процесу.

 

         Циклограма контролю за результатами освітньої роботи в ЗДО № 304_

на ІІІ квартал 2024-2025 н. р.

 

 

          Місяць

 

Вид контролю

Березень

Квітень

Травень

 

Фронтальний

 

 

 

 

Стан організації освітнього процесу в старшій  групі.

 

 

О

П

Е

Р

А

Т

И

В

Н

И

Й

 

1

Організація театра-лізованої діяльності дошкільників (ігор-драматизацій) .

 

Аналіз мовленнєво-го розвитку дош-кільників.

 

2

Аналіз методики проведення заняття з англійської мови

Проведення рухливих ігор.

 

 

3

Організація та прове-дення ранкової гімнас-тики.

Аналіз пізнавальної активності дітей на занятті.

Аналіз проведення спостереження.